Podmínky SWAP


Při přenosu pozice na nový value date (přenos pozice "na zítra") probíhá SWAP operace, v důsledku které na účet klienta se přepočítává nebo odepisuje určitá součet peněz závisející na rozdíl úrokových sazeb mezi dvěma měnovými páry, objem a směr.

Více o Swap operacích

Spolčnost IFC Markets poskytuje svým klientům jedny z nejlepších SWAP podmínek na trhu, které budou zajišťovat maximálně komfortní údržbu pozice, otevřenými během dlouhé periody:

  • SWAP je založen na úrokových sazbách

Díky těm unikátním podmínkám, nechává pozice otevřenými během dlouhé periody, klienti IFC Markets mohou se nebát skutečné ztráty výdělku či mimořádného zvětšení ztráty při přenosu pozice dokonce při záporným hodnotám SWAP. Naopak budete moci plně využít výhody strategie "carry trade", vybírá pro nákup měnu s vysokými úrokovými sazbami, a pro prodej- s nízkými. Kromě toho, velkou výhodu od našeho přístupu budou moci pocítit klienti, kteří dočasně rozhodli hedge otevřenou pozici pomocí otevření opačné pozice v režimu blokování. V tomto případě náklady na údržbu pozice budou minimálními.


Ve společnosti IFC Markets systém převodu pozic funguje na základě jednodenních vkladů mezibankovního trhu, kterým si banky navzájem půjčují prostředky v podmínkách overnight, tj. s nejvýhodnějšími podmínkami pro klienta. Střední hodnoty těchto sazeb jsou každodenně vypočítávány bankovními asociacemi a mohou být dostupnými přes informační agentury.

Společnost IFC Markets nabízí unikátní podmínky SWAP operace nejenom pro měnové páry, ale i pro další instrumenty, včetně kovů.

Společnost IFC Markets nabízí výhodné podmínky pro SWAP operace nejenom pro měnové páry, ale i pro další instrumenty včetně CFD na indexy.

Pro instrumenty skupiny CFD na akcie princip bezúrokové půjčky neměnových aktiv se plně používá v IFC Markets, v důsledku čeho hodnoty SWAP jsou nulovými jak pro dlouhé, tak i pro krátké pozice.

Společnost IFC Markets nabízí unikátní podmínky pro Swap operace nejenom pro měnové páry, ale i pro jiné instrumenty, včetně i CFD na komodity. Pro tyto instrumenty je unikátní princip bezúrokové výpůjčky neměnových aktiv.

Pro unikátní "zlaté páry" (XAUXAG, XAUOIL, XAUSnP) se používají zlevněné sazby výpůjčky příslušných aktiv.

Personální kompozitní instrument se skládá z aktiv pro nákup a pro prodej, každému komponentu trader přidělí svou váhu v celé struktuře instrumentů. Pro vytváření PCI jsou k dispozicí stovky různých aktiv (měny, drahé kovy, CFD na komodity, akcie a indexy).