Technická analýza XAUUSD : 2014-12-02


Dokončení korekce

Podívejme se na denní graf instrumentu XAUUSD. Cena se pohybuje uvnitř týdenního a denního medvědího trendu obsahujícího v sobě klesající kanál Donchian. V současné době jsme svědky dokončení korekce – maximum posledního baru oscilátoru RSI-Bars je umístěno na hranici lokální úrovně překoupenosti, což potvrzuje obrat ceny při průrazu signálem indikátoru hladiny podpory 16.5854%. Potvrzení ze strany trendového indikátoru Parabolic bude obdrženo po průrazu hladiny podpory 1128.95, umístěné pod posledními dvěma fraktály Billa Williamse a hranicí kanálu Donchian. Tato úroveň může být použita k otevření čekajícího příkazu k prodeji s předběžným omezením rizik nad 1258.35. Úroveň stopu je zesílena horní hranicí Donchian a denní trendovou linií.

V současné době jsme svědky potvrzení medvědího trendu ze strany objemů obchodů s futures a opciemi zlata na Chicago Mercantile Exchange. Počet žádostí překonal poslední maximum 375 000 žádostí a pokračuje v růstu. Údaje o obchodních objemech mohou být obdrženy zde.

Po otevření příkazu stop se přemisťuje vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v blízkosti dalšího fraktálního maxima. Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Směrdolů
Sell stoppod 1128.95
Stop lossnad 1258.35

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.