Technická analýza XAUUSD : 2014-11-27


Dokončení korekce cen zlata

Podívejme se na denní graf ceny futures kontraktu na zlato XAUUSD (Gold). Cena se pohybuje vevnitř týdenního a medvědího trendu obsahujícího v sobě klesající kanál Donchian. V současné době pozorujeme dokončení korekce – maximum posledního baru оscilátoru RSI-Bars je umístěno na hranici trendové linie rezistence, což předpovídá blížící otočení ceny. Odpovídající potvrzení ze strany indikátoru Parabolic bude obdrženo po průrazu úrovně supportu 1162.82, umístěného pod předposledním fraktálem billa Williamse. Tato úroveň může být použita k otevření čekajícího příkazu k prodeji s předběžným omezením rizik nad 1208.85 dolarů za trojskou unci. Úroveň stopu je zesilena horní hranicí kanálu Donchian, a také posledním fraktálem rezistence.

technical-analysis-charts-gold-xau-usd

V současné době pozorujeme potvrzení medvědího trendu ze strany objemů obchodů na Chicago Mercantile Exchange. Z tohoto důvodu konzervativním obchodníkům doporučujeme počkat na překonání úrovně 375000 žádostí, aby s jistotou hovořili o pokračování trendu. Údaje o obchodních objemech mohou být obdrženy zde.

daily-exchange-volume-chart

Po otevření příkazu stop se pohybuje vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v oblasti dalšího fraktálního maxima. Takže, změníme možná poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Směrdolů
Sell stoppod 1162.82
Stop lossnad 1208.85

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.