Technická analýza XAUUSD : 2014-11-06


Nejistý pokles

Včera vyšly pozitivní data na americkém trhu práce. Měsíční index zaměstnanosti v nezemědělském sektoru ADP Non-Farm Employment Change, od společnosti Automatic Data Processing, byl vyšší než předpokládaná úroveň ( + 7%), a předchozí hodnota ( + 2%). Parametry indexu jsou založeny na studiu anonimních údajů o 400 000 zákazníků US byznysu. Zaměstnanost - klíčový faktor, který ovlivňuje spotřebitelskou poptávku v USA a růst ukazatele výše předpokladaného interválu, vede k posilení US měny, jak jsme večer pozorovali. Zároveň došlo k obnovení minima s futures kontrakem na zlato. Je třeba poznamenat, že US akciový trh pokračuje obnovení, a investoři jsou nakloněni se vzdát obranných aktiv ve prospěch rizikových operací.
Nicméně, nelze nepoznamenat nervozitu trhů podmíněnou geopolitickou neurčitostí v Evropě. Možnost zavedení 3 balíky sankcí vůci Rusku a porušení minských dohod může vyvolat další vinutí napětí na východní Ukrajině. Pokud se to stane, poptávka po defenzivních aktiv, jako jsou drahé kovy, může začít růst, a pokles ceny XAU/USD se zpomalí.

technical-analysis-chart-xau-usd

Podívejme se na denní graf ceny futures kontraktu na zlato – XAUUSD (Gold). Na základě pozitivních udajů z USA včera se stal průraz denní linie supportu. Nicméně, byl tvořen medvědí model „pohlcení“ (označen žlutou barvou), který nasleduje ihned po jediném modelu "klesající hvězda". Svíčkové signály potvrzují medvědí nálady na trhu. Trendový indikátor Parabolic také pokračoval sestupný pohyb, a my čekáme na blížící otočení kanálu Donchian do strany zelené zóny. V současné době cena se pohybuje podél dolní stěny kanálu. Je třeba věnovat zvlaštní pozornost signálu oscilátoru RSI-Bars. Poslední bar se nachází v blízkosti supportu doložený modelem „dvojité dno“ oscilátoru. Pro jisté otevření pozice Prodej, je třeba počkat na průraz úrovně 17.8771%. Dle našeho názoru to se stane současně s obnovením minima kanálu DonchianChannel(13).

Je třeba poznamenat, že obchodní objemy s futures kontrakty na zlato na Chicago Mercantile Exchange potvrzují aktuální trend. Včera se stalo další obnovení maxima, které v současné době je umístěno výše úrovně 375 000 žádostí. Domníváme se, že další pokračování trendu neumožní objemům klesnout pod úrovní 187 000. Sledujte stav obchodních objemů zde.

Při existenci všech potvrzujících signálů pozice Prodej může být otevřena s aktuální cenou. Tato úroveň se potvrzuje medvědí trendovou linií a nachází se výše historických hodnot Parabolic. Po otevření příkazu stop se posouvá vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v blízkosti dalšího fraktálního minima. Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Směrdolů
Sellaktuální cena
Stop lossnad 1248.94

Vážení obchodníci. Podívejte se na autorský účet zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.