Technická analýza XAUUSD : 2014-10-28


Gold Rush - finále

Trhy jsou ve stavu nejistého očekávání: dnes bude zveřejněno prohlášení FOMC USA (Federal Open Market Committee), které určí nejbližší budoucí monetární politiky regulátora. Předpokládá se, že Fed USA je připraven k dokončení programu kvantitativního uvolňování (QE) – ekonomika pokračuje fázi oživení, trh práce je stabilní. Nicméně, není vyloučeno, že opatření mohou být dočasně odloženy kvůli výsoké volatilitě na finančních trzích. Pokud základní očekávání budou však odůvodněny, je třeba očekávat okamžité posilení US měny a zákonitý pokles ceny futures kontraktů na drahé kovy. Poslední je pravděpodobnější vzhledem k tomu, že US akciový trh pokračuje oživení, a investoři jsou nakloněni se vzdát obranných aktiv ve prospěch rizikových investic.

technical-analysis-charts-xau-usd

Podívejme se na H4 graf ceny futures kontraktu na zlato – XAUUSD (Gold). Korekce v rámci denního medvědího trendu se dokončila, a v současné době se vytváří nestabilní sestupný trend, který se potvrzuje 13denním kanálem Donchian Channel. Situace stále pokračuje nejistotu – vidíme, že došel k průrazu nahoru H4 trendové linie, a cena se připravuje ke flatu. Nicméně, vzhledem k celkovému směru trhu existuje vysoká pravděpodobnost, že průraz bude falešným, a cena překročí dolů trendovou linii. Takže, při překročení fraktální úrovně supportu 1221.42 dolarů za unci očekáváme otočení trendového indikátoru Parabolic do strany červené zóny. Na tuto úrovni může být nastaven čekající příkaz k prodeji. Je třeba počkat na potvrzující průraz oscilátorem RSI-Bars úrovně 27.3536%, která byla třikrát (!) potvrzena signálem tohoto předbíhajícího indikátoru. Předpokládáme se, že tato událost vznikne současně nebo dříve medvědího pohybu ceny pod úrovní 1221.42. Předběžné omezení rizika doporučujeme nastavit na úrovni významné fraktální rezistence 1233.88, která se potvrzuje historickými hodnotami Parabolic a horní hranicí kanálu Donchian Channel.

Po otevření příkazu je třeba posouvat stop vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v blizkosti dalšího fraktálního maxima. Takže, změníme případný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Směrdolů
Sell stoppod 1221.42
Stop lossnad 1233.88

Vážení obchodníci. Podívejte se na výkaz autorského účtu zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.