Technická analýza XAUUSD : 2014-09-22


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v 15:00 (SEČ ) v Bruselu se bude konat vystoupení Maria Draghiho před parlamentním výborem pro hospodářské otázky a měnovou politiku. Předpokládá se, že hlava ECB bude formulovat svou vizi ekonomického vývoje v eurozóně a také poskytne detailnější plán politiky kvantitativního uvolňování oznámené na poslední konferenci ECB. Pokud podle zprávy tempa růstu EU zůstanou v rozmezí očekávání, je třeba počkat na investice a prodej obranných prostředků, jako je zlato. Dnes s největší pravděpodobností očekáváme nový impuls volatility pro XAU/USD.

Podívejme se na denní graf ceny. . Pozorujeme pohyb v rozmezích medvědího trendového kanálu. Směr se potvrzuje indikátorem Parabolic a kanálem Donchian. Silným medvědím signálem je také dokončení divergence oscilátoru RSI-Bars. Poslední bar oscilátoru prorazil sestupnou trendovou linii. Čekající příkaz ke prodeji může být otevřen pod posledním fraktálním supportem 1207.79. Ten se potvrzuje dolní hranicí kanálu Donchian. Rizika zafixujeme nad úrovní 1228.75, která odpovídá úrovni dvojitého vrcholu a fraktálu Billa Williamse. Tato úroveň se potvrzuje historickými hodnotami trendového indikátoru Parabolic, což dává další jistotu pro konzervativní strategii.

Po otevření pozice stop pohybujeme vzápěti za hodnotami Parabolic v blízkosti dalšího fraktálního maxima. Stači provést obnovení každý den po formování nových 5 H4 svíček, které jsou nutné pro formování fraktálu Billa Williamse. Změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.
PoziceProdej
Sell stopниже 1207.79
Stop lossnad 1228.75
Vážení obchodníci. Podívejte se na autorský účet zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.