Technická analýza XAUUSD : 2014-09-19


Dobrý den, vážení obchodníci. Podívejme se na instrument XAU/USD (Gold) na grafu H4. Cena se pohybuje v rozmezí H4 sestupného trendu od 28. srpna (21 dní). Směr je zásadně podmíněn stabilizací situace na východní Ukrajině a oživením americké ekonomiky. Investoři prodávají defenzivní aktiva a investují volný kapitál do rostoucích amerických indexů. Včera vyšel US ukazatel žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který ukázal hodnoty nižší než se očekávalo a nižší než v předchozím týdnu na 11%. Událost charakterizuje oživení sektoru spotřebitelské poptávky a podnikatelslé aktivity ve státě.

XAU/USD

Směr pohybu ceny se potvrzuje kanálem Donchian a trendovým indikátorem Parabolic. Jediný poplachový signál je přijímán ze strany oscilátoru RSI-Bars: je pozorován rostoucí trend a býčí divergenci. Aby bylo možné s jistotou otevřít krátkou pozici, je třeba počkat na průraz úrovně oscilátoru 25.17%. Dle našeho názoru to se stane současně s překročením významného fraktálníhiho supportu 1215.34, který se potvrzuje modelem „dvojité dno“ a dolní hranicí kanálu Donchian. V tomto případě rizika mohou být omezeny úrovní 1248.18, která leží nad poslední fraktální rezistencí a je potvrzena hodnotami obou trendových indikátorů.

Po otevření pozice stop pohybujeme vzápětí za hodnotami Parabolic v oblasti dalšího fraktálního maxima. Stačí provádět obnovení každý den po tvoření 5 H4 svíček, které jsou nutné pro tvoření fraktálu Billa Williamse. Takže, změníme případný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.
PoziceProdej
Sell stoppod 1215.34
Stop lossnad1248.18
Vážení obchodníci. Podívejte se na autorský účet zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.