Technická analýza XAUUSD : 2014-09-11


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v 14:30 SEČ se očekává zveřejnění klíčového krátkodobého ukazatele americké ekonomiky – počáteční žádostí o podporu v nezaměstnanosti v uplynulém týdnu (Unemployment Claims). Tyto údaje jsou shromažďovány od Ministerstva práce a publikovány v týdenním výkazu. Ukazatel umožňuje odhadnout dynamiku domácí poptávky a také ponteciál spotřebitelských úvěrů pro stimulaci americké ekonomiky. Pokud ukazatel bude nižší než očekávaná hodnota 306 tís., pak to jistě povede k přílivu investic na oživený americký trh, a investoři budou i nadále zbavit defenzivních aktiv jako jsou zlato a stříbro. Zmrazení konfliktu ve východní Ukrajině dále oslabuje XAU. Očekáváme, že zveřejnění Unemployment Claims může mít výrazný vliv na cenu instrumentu XAU/USD (Gold).

Podívejme se na chování H4 grafu. Pozorujeme soudržnost pohybu denního, H4 a dokonce časového rozsahu. Všechny 3 trendy jsou zaměřeny na červenou zonu. Směr se potvrzuje trendovým indikátorem Parabolic a kanálem DonchianChannel(13). Do poplachu způsobí býčí divergence oscilátoru RSI-Bars na timeframe D1. Abyste si byli jisti náladou investorů doporučujeme zafixovat průraz lokálního minima signálu 23.2%. Dle našeho názoru to se stane současně s překročením fraktálního supportu 1243.45. Jeho význam se potvrzuje historickými hodnotami Parabolic a dolní hranicí kanálu DonchianChannel. Rizika mohou být omezeny úrovní 1258.11 dolarů za trojskou unci, která leží na opačné hranici kanálu.

Po otevření příkazu stop se rozmist'uje vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v blízkosti dalšího fraktálního maxima. Stačí provádět aktualizaci každý den po formování nových 5 H4 svíček, které jsou nutné pro tvoření fraktálu Billa Wiliiamse. Takže, změníme případný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu, používáme strategii sledování trendu.

Poziceprodej
Sell stopníže 1243.45
Stop lossvýše 1258.11

Vážení obchodníci. Podívejte se na výkaz autorského účtu zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.