Technická analýza XAUUSD : 2014-09-02


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes podívejme se na trh zlata jako hlavní difenzivní aktivum investorů. Jak bylo známo v tuto sobotu ЕU přijala rozhodnutí o zavedení nového portfolia sankcí v případě, pokud během týdne nebudou nové signály o de-eskalaci konfliktu s účastí ruských vojsk. V dlouhodobém horizontu tato nejistota ve východní Evropě musí posílit pozice drahého kovu pokud nápětí nebude odstraněno. Nicméně, v současné době pozorujeme medvědí směr, jelikož na konci minulého týdne vyšly pozitivní makroekonomická data v americké ekonomice. Předběžný HDP za 3 kvartál byl vyšší než odhady: 4.2% proti očekávaným 3.9%. Tempy prodejů domů také vzrostly od 0.6% dо 3.3%, což charakterizuje růst spotřebitelské důvěry a poptávky. Investoři prodali drahé kovy a investovali do amerických aktiv na pozadí optimistických fundamentálních ukazatelů. Celková nálada může v budoucnu oslabit pozice zlata ohledně nejlikvidnějších instrumentů na měnovém trhu, pokud politické události nepřinesou nová překvapení.

Рodívejme se na chování XAU/USD na denním grafu D1. Cena se pohybuje v rámci 3 klesajících kanálů: MN, W1, D1. Takže, je pozorována medvědí synchronizaci rozsahů. Trendový indikátor ParabolicSAR a kanál DonchianChannel potvrzují celkový směr. Neexistují žádné portiklady i ze strany oscilátoru RSI-Bars. Pro více důvěry v tržních náladách je třeba počkat na překonání úrovně oscilátoru 32.74%. Předpokládáme, že to se stane současně s průrazem fraktální rezistence ceny 1269.89 dolarů za trojskou unci. Tato úroveň může být používána pro nastavení čekajícího příkazu k prodeji. Úroveň v současné době se potvrzuje dolní hranicí kanálu DonchianChannel(13). Předběžné omezení rizik doporučujeme umístit výše poslední rezistence 1296.68. Tato úroveň je zesílena fraktálem Billa Williamse a linií rezistence.

Poznamenejme, že objemy obchodů se zlatem ještě nepotvrzují tvoření nového trendu. Na grafu jsou uvedeny denní objemy obchodování s futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že objemy v současné době ještě nepřekonaly úroveň 100 000 žádostí a vzrostly výše trendové linie. Pro více důvěry v medvědích náladách je třeba počkat na zvýšení objemů výše této úrovně. Sledovat obchodní objemy na tento měnový pár můžete zde.

Po otevření příkazu stop se rozmistuje hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v blízkosti dalšího fraktálního maxima. Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Poziceprodej
Sell stopníže 1269.89
Stop lossvýše 1296.68

Vážení obchodníci. Podívejte se na zprávu autorského účtu zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.