Technická analýza XAUUSD : 2014-08-27


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes podívejme se na instrument XAU/USD (Gold) na denním grafu.

xauusd-chart

V daný moment cena se pohybuje vevnitř denního a týdenního klesajících trendů. Trendový indikátor Parabolic SAR potvrzuje medvědí směr trhu zlata. Neexistují žádné protiklady i ze strany předbíhajícího oscilátoru RSI-Bars. Vznikl průraz supportu 36.67% tohoto indikátoru, a právě proto budeme čekat na překonání ceny na úrovni 1271.15. Tato úroveň se potvrzuje historickými hodnotami indikátoru Parabolic SAR a dolní hranicí kanálu Donchian Channel. Support ceny 1271.15 může být použit pro otevření čekajícího příkazu k nákupu. Je třeba omezit rizika na úrovni 1320.35, která se potvrzuje oběma indikátory a medvědí trendovou linií.

Na grafu jsou uvedeny denní objemy obchodování s futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že situace v daný moment není jistá. Pro potvrzení cenového trendu je třeba získat dodatečné potvrzení, např. překonání kritické úrovně 200 000 žádostí. Doporučujeme sledovat obchodní objemy s futures na zlato zde.

Nepravděpodobné, ale možné, že trend v důsledku nepředvídaných politických faktorů jako je zhoršení konfliktu USA-EU-Rusko, zvrátí. V tomto případě je možný silný býčí impuls: otvíráme long výše nové rezistence 1320.35. Překonání této úrovně bude znamenat zničení týdenního medvědího kanálu, což dává signál otočení trendu. Po otevření jakéhokoliv z příkazů stop se rozmist'uje vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR v blízkosti dalšího fraktálního minima (dlouhá pozice), nebo maxima (krátká pozice). Takže, změníme případný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu. Jakmile dosáhne bezztratového stavu na jakýkoliv z příkazů, protisměrný příkaz bude uzavřen. .

Směrdolů
Sell stopníže 1271.15
Stop lossvýše 1320.35

Směrnahoru
Buy stopvýše 1320.35
Stop lossníže 1271.15

Vážení obchodníci. Podívejte se na výkaz autorského účtu zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.