Technická analýza XAUUSD : 2014-08-20


Dobrý den, vážení obchodníci. Čtvrtý den v řadě zlato zůstává pod tlakem. Cena nebyla schopna v tuto chvíli překonat support 1291.86 dolarů za trojskou unci. Dočasná stabilizace je podmíněna zvýšením napětí na východní Ukrajině a vyhlídkou nových vzájemných odvětvových sankcí. Jako defenzivní aktivum zlato umožňuje snížit makroekonomická rizika investorů, což dělá to více atraktivním. Nicméně, v současné době je pozorováno velké snížení poptávky podmíněná nízkými inflačními očekávaními v USA. Růst podkladového indexu spotřebitelských cen (Core CPI) byl nižší, než odhad: + 0.1% proti + 0.2%. Vzhledem ke kurzu uvolnění monetární politiky USA to vedlo k tomu, že inflační rizika americké měny byly nižší. Výsledkem je, že investoři mají menší zájem o zlato.

XAU/USD

V současné době cena se pohybuje uvnitř denních a týdenních klesajících trendů. Trendový indikátor Parabolic SAR potvrzuje medvědí směr trhu zlata. Nejsou protiklady i ze strany předbíhajícího oscilátoru RSI-Bars. Očekáváme, že průraz supportu 37% denního indikátoru má předcházet překročení fraktální úrovně 1291.86. Tato úroveň se potvrzuje historickými hodnotami indikátoru Parabolic SAR. Support 1291.86 může být používán pro otevření čekajícího příkazu k prodeji. Doporučujeme omezit rizika na úrovni 1322.90, která se potvrzuje historickými hodnotami Parabolic a fraktální rezistencí.

XAU/USD Daily

Na grafu jsou uvedeny denní objemy obchodování s futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že existuje slabý rostoucí trend, který potvrzuje běžný cenový trend. Překonání maxima 200 000 žádostí umožňuje získat konečné potvrzení impulsu. Sledovat obchodní objemy futures můžete např. zde.

Nejpravděpodobné, ale možné, že trend se otočí kvůli nepředvídaným politickým faktorům, jako je zhoršení konfliktu USA-EU-Rusko. V tomto případě je možný silný impuls: long otvíráme výše nové rezistence 1322.90. Překonání této úrovně bude znamenat zničení týdenního medvědího kanálu, což dává první signál pro otočení trendu. Po otevření jakéhokoliv z příkazů stop se rozmistuje hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v blízkosti dalšího fraktálního minima (dlouhá pozice), nebo maxima (krátká pozice). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu. Jakmile se dosahuje bezztratového stavu jednoho z příkazů, protisměrný příkaz se uzavří.

Směrdolů
Sell stopníže 1291.86
Stop lossvýše 1322.90

Směrnahoru
Buy stopvýše 1322.90
Stop lossníže 1291.86

Vážení obchodníci. Viz podrobnou zprávu autorského účtu zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.