Technická analýza XAUUSD : 2014-08-05


Dobrý den, vážení obchodníci. Minulý týden zlato ztratillo svou pozici poté, co bylo zaznamenáno na evropském akciovém trhu. V pátek pokles zpomalil, když vyšla slabá statistika ohledně počtu pracovních míst v nezemědělském sektoru USA: 209 tisíc očekávaných místo 231 tisíc. Tato zpráva oslabila naděje, že Fed bude brzy zvýšit úrokové sazby – investoři nepospíchají s konvertací bezpečného aktiva. Nicméně, v neděli stalo známo, že Portugálie plánuje utratit 6,58 mlrd. dolarů na zachránu největší banky země Banco Espirito Santo, a tato událost má dát investorům další optimismus.
Z vedlějších zpráv je třeba poznamenat růst automobilových prodejů v 27 zemích evropské unie. Zvýšení v červenci roku 2014 se stává desátý měsíc po sobě — o 4,5% ve srovnání se stejným měsícem roku 2013. Platinové kovy včetně zlata se používají pro výrobu automobilových katalyzátorů. Růst poptávky po automobilech může pomocí posílit trh zlata na neutrálním pozadí ostatních určujících ukazatelů. Do té doby zlato zachovává negativní směr na pozadí nejistoty politiky Fedu.

XAU/USD

V současné době cena prorazila linii supportu denního trendu, což je prvním medvědím signálem. Trendový indikátor ParabolicSAR a sklon kanálu DonchianChannel potvrzují trend. Nejsou protiklady i ze strany oscilátoru. RSI-Bars nemohl překročit rezistenci na úrovni 74.83% a s jistotou se pohybuje do červené zóny. Dalším signálem bude sloužit překročení úrovně 37% dolů. Předpokládáme, že tato událost se shoduje s průrazem cenové úrovně 1278.10, která může být používána pro otevření čekajícího příkazu na prodej. Stop může být zvolen výše úrovně 1314.33, která se potvrzuje historickými hodnotami Parabolic a fraktální rezistencí. Cena kolísá v trojúhelníku, který je tvořen měsíční klesající trendovou linii a týdenní linii supportu. Jelikož měsíční linie je významnější, očekáváme posílení medvědího trendu.

Na grafu výše jsou uvedeny denní objemy obchodování s futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že klesající trend slábne – onjemy klesají překročením minimum 200 000 žádostí. Pro potvrzení klesajícího trendu instrumentu XAU/USD je třeba počkat na návrat k této úrovni. Sledovat objemy doporučujeme zde.
Nepravděpodobné, ale možné, že trend se otočí nepředvídanými základními faktory. V tomto případě je možný silný býčí impuls: otvíráme long výše nové rezistence 1314.33. Překročení této úrovně bude znamenat návrat ceny v rozmezích rostoucího trendového kanálu s jeho současným rozšířením. Po otevření jakéhokoliv z příkazů stop se rozmist'uje hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR v blízkosti dalšího fraktálního minima (dlouhá pozice), nebo maxima (krátká pozice). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Směrnahoru
Buy stopvýše 1314.33
Stop lossníže 1278.10

Směrdolů
Sell stop níže 1278.10
Stop loss výše 1314.33

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.