Technická analýza XAUUSD : 2014-07-30


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes podívejme se na chování instrumentu XAU/USD na denním grafu. Minulý týden vyšly optimistické údaje ohledně nezaměstnanosti v USA - 284 tisíc žádostí proti prognózám 307 tisíc. Pozitivní údaje umožňují Fedu pokračovat zpřísnění monetární politiky udělav americkou měnu atraktivnější pro kapitálové investice. Investoři čekají na dnešní výsledky ze zasedání Fedu a nadále se zbaví obranných aktiv (zlato, stříbro), ukládáním kapitálů do amerických akcií a měny. To vede k tomu, že v současné době se stanovil medvědí trend na zlato, který má všechny hlavní předpoklady pro pokračování – ukazatele americké ekonomiky se neustále zlepšují.

XAU/USD

V současné době vidíme, že cena na denním grafu je konsolidována v blízkosti měsíční klesající linie trendu. Existuje vysoká pravděpodobnost průrazu týdenního supportu, tím spíše, že trendový indikátor Parabolic SAR pohybuje podél D1 trendu. Kanál DonchianChannel také udělal otočku do červené zóny. Jediným znepokojujícím faktorem pro nás je pohyb signálu oscilátoru – model je obkreslen červenou na obrázku. Domníváme se, že je třeba počkat na průraz supportu RSI-Bars abyste jistě otevřeli krátkou pozici XAU/USD. Jako klíčovou úroveň slouží úroveň 1287.61 dolar za unci, která se potvrzuje supportem DonchianChannel a fraktálem. Omezujeme rizika na úrovni 1325.53. Tato hodnota je zesílena jak trendovou linií, tak i historickými hodnotami Parabolic a Fractals.
Na grafu dole jsou uvedeny denní objemy obchodů s futures a opcemi zlata na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že je pozorováno potvrzení klesajícího trendu – obchodní objemy vzrostly a překročily úroveň 300 000 žádostí. Sledovat objemy pro tento instrument můžete zde.

Nepravděpodobné, ale je možné, že medvědí trend se otočí v důsledku nepředvídaných základních faktorů. Večer Federální komise pro volný trh v USA (FOMC) učiní prohlášení. Pokud navzdory očekáváním kurz pro zpřísnění monetární politiky nebude potvrzen, pak můžeme samozřejmě očekávat návrat ceny do zony týdenního trendového kanálu. Dlouhá pozice může být otevřena výše rezistence 1345.37. Po spouštění jakéhokoliv z příkazů stop se rozmist'uje hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v sousedství dalšího fraktálního minima (dlouhá pozice), nebo maxima (krátká pozice). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Směrnahoru
Buy stopvýše 1345.37
Stop lossníže 1287.61

Směrdolů
Sell stop níže 1287.61
Stop loss výše 1325.53

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.

Volání