Technická analýza XAUUSD : 2014-07-21


Dobrý den, vážení obchodníci. Podívejme se na chování instrumentu XAU/USD (GOLD) na denním grafu. Cena je v měsíční zóně konsolidace omezená trojúhelníkem. To nás povzbuzuje soustředit na analýzu oscilátorů, které jsou vypočteny na předbíhající signály při bočním pohybu. V současné době je pozorován trend pro signál RSI-Bars(13) a dočasná korekce. Týdenní a denní trendové kanály potvrzují směr. Další zrychlení do zelené zóny může být obdrženo po překročení fraktální rezistence 1346.98, která se potvrzuje historickými hodnotami a třináctidenní rezistencí DonchianChannel. Tato úroveň může být používána pro otevření čekajícího příkazu k nákupu a fixací rizika na úrovni 1290.16. V tomto případě se očekává otočení trendového indikátoru ParabolicSAR. Kromě toho průraz tohoto klíčové úrovně s vysokou pravděpodobností přivede k překonání trojúhelníku do zelené zóny, načež začnou spouštění stopů na krátké pozice a panické nákupy.

Není třeba vyloučit scénář, při kterém setrvačnost denního trendu bude nedostatečnou pro průraz trojůhelníku. V tomto případě očekáváme korekci, která má šance překonat týdenní linii supportu trojúhelníku – tento support je méně důležitým, než měsíční linie. Konzervativním traderům doporučujeme přesvědčit se, že je zničen poslední support oscilátoru RSI-Bars – je označen červeným oválem na obrázku. Je třeba začít prodej po průchodu úrovně 1251.36 do červené zony. Tato úroven se potvrzuje historickými hodnotami indikátoru ParabolicSAR a DonchianChannel.

Při spouštění jednoho z čekajících příkazů, je třeba zrušit druhý. Po otevření příkazu stop se rozmistuje hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR, nebo v sousedství dalšího fraktálního maxima (minima, v případě dlouhé pozice). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu pozice.

Směrnahoru
Buy stopvýše 1346.98
Stop lossníže 1290.16

Směrdolů
Sell stopníže 1251.36
Stop lossvýše 1346.98

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.