Technická analýza XAUUSD : 2014-07-21


Dobrý den, vážení obchodníci. Podívejme se na chování instrumentu XAU/USD (GOLD) na denním grafu. Cena je v měsíční zóně konsolidace omezená trojúhelníkem. To nás povzbuzuje soustředit na analýzu oscilátorů, které jsou vypočteny na předbíhající signály při bočním pohybu. V současné době je pozorován trend pro signál RSI-Bars(13) a dočasná korekce. Týdenní a denní trendové kanály potvrzují směr. Další zrychlení do zelené zóny může být obdrženo po překročení fraktální rezistence 1346.98, která se potvrzuje historickými hodnotami a třináctidenní rezistencí DonchianChannel. Tato úroveň může být používána pro otevření čekajícího příkazu k nákupu a fixací rizika na úrovni 1290.16. V tomto případě se očekává otočení trendového indikátoru ParabolicSAR. Kromě toho průraz tohoto klíčové úrovně s vysokou pravděpodobností přivede k překonání trojúhelníku do zelené zóny, načež začnou spouštění stopů na krátké pozice a panické nákupy.

Není třeba vyloučit scénář, při kterém setrvačnost denního trendu bude nedostatečnou pro průraz trojůhelníku. V tomto případě očekáváme korekci, která má šance překonat týdenní linii supportu trojúhelníku – tento support je méně důležitým, než měsíční linie. Konzervativním traderům doporučujeme přesvědčit se, že je zničen poslední support oscilátoru RSI-Bars – je označen červeným oválem na obrázku. Je třeba začít prodej po průchodu úrovně 1251.36 do červené zony. Tato úroven se potvrzuje historickými hodnotami indikátoru ParabolicSAR a DonchianChannel.

Při spouštění jednoho z čekajících příkazů, je třeba zrušit druhý. Po otevření příkazu stop se rozmistuje hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR, nebo v sousedství dalšího fraktálního maxima (minima, v případě dlouhé pozice). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu pozice.

Směr nahoru
Buy stop výše 1346.98
Stop loss níže 1290.16

Směr dolů
Sell stop níže 1251.36
Stop loss výše 1346.98

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.