Technická analýza XAUUSD : 2014-07-07


Dobrý den, vážení obchodníci. Připomeňme si, že nyní v pravidelných analytických vydání IFC Markets je přidána technická analýza CFD na drahé kovy. Dnes se podívejme na instrument XAU/USD na H4 grafu.

XAUUSD

Cena překonala první úroveň rezistence na úrovni 1323.01 a pohybuje se uvnitř klesajícího H4 trendového kanálu. Vznik trendu byl podmíněn makroskopickým denním trendem D1 – vidíme potvrzení hlavní tendence dle Dowův předpokladu. Je třeba poznamenat, že nálada medvědů se potvrzuje trendovým indikátorem ParabolicSAR a oscilátorem RSI-Bars. Poslední tři svíčky také překročily signální čáru PivotPoints a první support tohoto indikátoru. Takže, je obdrženo potvrzení klesající tendence ze strany grafické analýzy a všech typů oscilátorů. Očekáváme další proražení rezistence 1309.57, které přivede k obnovení lokálního minima RSI-Bars (28.57).

Příkaz k prodeji doporučujeme otevřít pod posledním fraktálním minimem 1309.57. To se shoduje s historickou hodnotou Parabolic a rezistencí Pivot. Omezení rizik se shoduje s posledním fraktálním maximem umístěné na úrovni 1323.01. Tato úroveň také potvrzuje historickými hodnotami obou indikátorů. Dynamický stop posunujeme každé 4 hodiny (strategie sledování trendu) hned po hodnotami indikátoru Parabolic, změniv pravděpodobnostní poměr profit/loss ve svůj prospěch. Můžeme take rozmístit trailing-stop na charakteristické distanci od ceny, která je označena symetrickou šipkou, na vzdálenosti mezi dvěma nejbližšími maximy: 920 pipů. Tato strategie je vhodná, pokud nemůžeme kontrolovat situaci, pravidelně se vrátit k terminálu.

Směrdolů
Buy sellpod 1309.57
Stop lossnad 1323.01

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.