Technická analýza XAUUSD : 2014-07-03


Dobrý den, vážení obchodníci. Ode dneška zahrnujeme do pravidelných analytických vydání technickou analýzu CFD na drahé kovy. Dnes považujeme instrument XAUUSD na grafu H4.

XAUUSD

Jak vidíme, cena překonala denní linii rezistence klesajícího trendu a vrátila se k ní z opačné strany. Tato grafika se nazývá správné otočení býků nebo opačná smyčka. Grafický model v mnoha případech předpokládá nový rostoucí impuls. Dle tohoto scénáře kritická úroveň rezistence působí jako podpora. V současné době se zlato obchoduje - $1320.46 za unci, což umožňuje agresivním traderům provést potenciálně vhodný nákup. Pokud cena pokračuje pohyb dle možnějšího scénáře do zelené zóny, pak bude rozumnějí umístit čekající příkaz k nákupu nad $1333.59. Průchod této kritické úrovně garantuje otočení trendového indikátoru ParabolicSAR a překonání první rezistence PivotPoints.
Z druhé strany, existuje vždy nenulová pravděpodobnost, že průraz trendové linie bude lživým a cena se vrátí k medvědí náladě. Signál oscilátoru RSI-Bars se ještě kolísá v bočním koridoru. Důvěra navrátu se potvrdí poté co vznikne překonání H4 trendové a denní linie dolů. Zároveň se očekává překonání kanálu Pivot do zelené zóny. Příkaz k prodeji doporučujeme otevřít pod historickou hodnotou Parabolic – 1313.72.

Otevřením 2 čekající příkazy očekáváme spouštění prvního z nich a zavíráme opačnou pozici. Přitom opačná úroveň kanálu se chová jako úroveň omezení rizika. Dynamický stop pohybujeme každé 4 hodiny (strategie sledování trendu) hned po hodnotami indikátoru Parabolic, změniv pravděpodobnostní poměr profit/loss ve svůj prospěch.

Směrnahoru
Buy stopnad 1333.59
Stop loss pod 1313.72

Směrdolů
Sell Stoppod 1313.72
Stop loss (Sell)nad 1333.59

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.