Technická analýza USDJPY : 2015-03-17


Konsolidace jenu trvá více než 3 měsíce

Dnes se podívejme na chování měnového páru USD/JPY na denním grafu. Tvoření různých trojúhelníků nebo fáze konsolidace trvá už 3 měsíce. Nevylučujeme významný posun v případě průrazu další linie rezistence nebo podpory. Je třeba poznamenat, že v průběhu konsolidace jenu, index US dolaru vzrostl o téměř 13%. Od začátku loňského roku, oslabení eura a jenu vůci dolaru bylo asi stejným a činilo 21%. Dnes, dle výsledků pravidelného zasedání japonské banky, směrované na výkup japonských dluhopisů a dalších aktiv, byl ponechán roční limit emise jenu beze změny v hodnotě 80 bilionů jenů (659 miliard dolarů). Dnes v 6-30 SЕČ začne tisková konference hlavy japonské banky Harukiko Kuroda. Ten, teoreticky, může vystoupit ve prospěch oslabení jenu. Zároveň s tím, zítra se bude konat další závěrečné zasedání Fedu USA, na kterém jeho hlava Janet Yellen může prohlásit negativní dopad US dolaru na ekonomiku. Jeho index dosáhl 12letého maxima, a nevylučujeme vývoj korekce dolaru směrem dolů a odpovídajícího posílení jenu nebo jeho poklesu na grafu. Je třeba také poznamenat, že kromě zasedání Fedu USA, zítra vyjde také obchodní bilance v Japonsku na únor. Podle našeho názoru, předběžná prognóza je negativní.

USD/JPY

Na denním timeframe, graf USD/JPY:D je v procesu konsolidace mající grafickou podobu opakovaného trojúhelníku. Přitom rostoucí cenový kanál je zatím zachován. Graf indikátoru RSI-Bars je také v býčím trendu. Ten na posledních svíčkách zvedl nad 50. Klouzavý průměr má výrazný sklon směrem nahoru. Podle našeho názoru, silný, impulsový sklon může být vytvořen po výstupu grafu z „trojúhelníku“. Dejme trhu možnost sám vybrat scénář pohybu. Nejvýznamnější úrovně 119,934 a 122,021 se potvrzují fraktály Billa Williamse, a také úrovněmi Parabolic a hranicemi kanálu Donchian. Dvě pozice mohou být symetricky rozmístěny: po otevření jednoho z příkazů, druhý příkaz může být odstraněn – trh zvolil směr. Po otevření čekajícího příkazu stop posunujeme vzápětí za signálem Parabolic každé 4 hodiny na další fraktální maximum (krátká pozice), nebo minimum (dlouhá pozice). Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch.

PoziceProdej
Sell stoppod 119,934
Stop lossnad 122,021

PoziceNákup
Buy stopnad 122,021
Stop losspod 119,934
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.