Technická analýza USDJPY : 2015-02-19


Čekáme na východ z trojúhelníku

Věnujme pozornost grafu H4 měnového páru USD/JPY. Dnes ráno v Japonsku vyšly důležité ekonomické ukazatele týkající se zahraničního obchodu v lednu. Tyto byly pozitivními. V důsledku poklesu dovozu na 9% obchodní deficit klesl na 58%. K tomuto přispěly nízké ceny uhlovodíků. Růst vývozu na 17% překonal odhady. Domníváme se, že posilení jenu nebylo přiliš silným, jelikož investořům začala vadit skutečnost přítomnosti zahraničního obchodu v Japonsku. Toto se pozoruje třicátým prvním posobě jdoucím. Patřičně, dle našeho názoru, jen dosud nevyšel z neutrálního trendu. Tamtéž se nachází index US dolaru. Dnes a zítra v Japonsku a ve Spojených státech bude zveřejněna řada není přiliš důležitých ekonomických ukazatelů. Tyto mohou ovlivnit měnový kurz, pokud se výrazně liší od předběžných prognóz.

USD/JPY

Na H4 timeframe graf USD/JPY:Н4 se nachází v trojúhelníku. Indikátor RSI-Bars na posledních svíčkách se nachází v neutrálním stavu v blízkosti úrovně 50. Směr pohybu jenu se může sformovat po výstupu z trojúhelníku. V této situaci nejopatrnější způsob je umístění dvou čekajících příkazů v opačným směrech. Dovolme trhu sám vybrat scénář pohybu. Nejvýzanmnější úrovně 119,406 a 118,231 se potvrzují fraktály Billa Williamse a hranicemi kanálu Donchian. Dvě pozice mohou být umístěny symetrickým způsobem: po otevření jednoho z příkazů, druhý příkaz může být odstraněn – trh vybral směr. Po otevření čekajícího příkazu stop posunujeme vzápětí za signálem Parabolic každé 4 hodiny na další fraktální maximum (krátká pozice), nebo minimum (dlouhá pozice). Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch.

PoziceProdej
Sell stoppod 118,231
Stop lossnad 119,406

PoziceNákup
Buy stopnad 119,406
Stop losspod 118,231
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.