Technická analýza USDJPY : 2014-10-06


Nonfarm rozptýlil pochybnosti

Dobrý den, vážení obchodníci. V pátek vyšel klíčový každoměsíční makroekonomický ukazatel USA – Non-Farm Employment Change. Ukazatel se vydává Ministerstvem práce Spojených států a odráží počet nových pracovních míst v nezemědělském sektoru za uplynulý měsíc. Změna ukazatele má významný dopad na spotřebitelské výdaje a investiční přitažlivost USA. Je třeba také poznamenat, že Non-Farm se vydává jeden z prvních v aktuálním měsíci a má dlouhodobý dopad na trh. Aktuální hodnoty byly vyšší než úroveň uplynulého měsíce na 40%(!) a vyšší než předpokládaný ukazatel na 15% (248K/216K/180K), který, samozřejmě, signalizuje stabilní oživení americké ekonomiky. To samozřejmě zvýšilo přitažlivost US dolaru pro investory. Tento týden očekáváme pokračování trendu posílení USD vůci ostatním likvidním měnám.

měnový pár USD/JPY

Рodívejme se na chování měnového páru USD/JPY na grafu H4. Cena se otočila směrem zelené zóny v blízkosti H4 trendové linie a pokračovala pohyb v rozmezích trendového kanálu. Dynamická podpora se potvrzuje historickými hodnotami trendového indikátoru ParabolicSAR, а také dolní hranicí kanálu Donchian Channel. Očekáváme konečné potvrzení býčích nálad ze strany oscilátoru RSI-Bars, který má pravděpodobně překonat rezistenci 64.7242%. Dle našeho názoru to se stane současně s průrazem rezistence ceny 110.097. Tato úroveň může být použita pro otevření čekajícího příkazu k nákupu s omezenými riziky níže fraktálu 107.921.

Po otevření pozice stop přemist'ujeme vzápětí za hodnotami Parabolic v blízkosti dalšího fraktálního minima. Aktualizace je třeba provádět každý den dle vytvoření nového fraktálu Billa Williamse (5 svíček). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.
Pozice Nákup
Buy stop nad 110.097
Stop loss pod 107.921
Vážení obchodníci. Podívejte se na výkaz autorského účtu zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.