Technická analýza USDJPY : 2014-10-06


Nonfarm rozptýlil pochybnosti

Dobrý den, vážení obchodníci. V pátek vyšel klíčový každoměsíční makroekonomický ukazatel USA – Non-Farm Employment Change. Ukazatel se vydává Ministerstvem práce Spojených států a odráží počet nových pracovních míst v nezemědělském sektoru za uplynulý měsíc. Změna ukazatele má významný dopad na spotřebitelské výdaje a investiční přitažlivost USA. Je třeba také poznamenat, že Non-Farm se vydává jeden z prvních v aktuálním měsíci a má dlouhodobý dopad na trh. Aktuální hodnoty byly vyšší než úroveň uplynulého měsíce na 40%(!) a vyšší než předpokládaný ukazatel na 15% (248K/216K/180K), který, samozřejmě, signalizuje stabilní oživení americké ekonomiky. To samozřejmě zvýšilo přitažlivost US dolaru pro investory. Tento týden očekáváme pokračování trendu posílení USD vůci ostatním likvidním měnám.

měnový pár USD/JPY

Рodívejme se na chování měnového páru USD/JPY na grafu H4. Cena se otočila směrem zelené zóny v blízkosti H4 trendové linie a pokračovala pohyb v rozmezích trendového kanálu. Dynamická podpora se potvrzuje historickými hodnotami trendového indikátoru ParabolicSAR, а také dolní hranicí kanálu Donchian Channel. Očekáváme konečné potvrzení býčích nálad ze strany oscilátoru RSI-Bars, který má pravděpodobně překonat rezistenci 64.7242%. Dle našeho názoru to se stane současně s průrazem rezistence ceny 110.097. Tato úroveň může být použita pro otevření čekajícího příkazu k nákupu s omezenými riziky níže fraktálu 107.921.

Po otevření pozice stop přemist'ujeme vzápětí za hodnotami Parabolic v blízkosti dalšího fraktálního minima. Aktualizace je třeba provádět každý den dle vytvoření nového fraktálu Billa Williamse (5 svíček). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.
PoziceNákup
Buy stopnad 110.097
Stop losspod 107.921
Vážení obchodníci. Podívejte se na výkaz autorského účtu zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.