Technická analýza USDJPY : 2014-08-28


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v druhé polovině dne očekáváme publikaci dvou klíčových makroekonomických ukazatelů ve Spojených státech: Unemployment Claims (14:30, SEČ) a Pending Home Sales m/m (16:00, SEČ). Žádosti o podporu v nezaměstnanosti (Unemployment Claims) budou zveřejněny na základě týdenních dat Ministerstvem práce. Ukazatel umožňuje odhadovat dynamiku domácí poptávky a také potenciál spotřebitelksých úvěrů pro stimulaci americké ekonomiky. Druhý ukazatel je nedokončené prodeje na trhu nemovitosti. Výpočet tohoto ukazatele se uskutečňuje Národní asociací realitních kanceláří a ukazuje změnu počtu uzavřených, ale nezaplacených smluv za měsíc. Ukazatel je předzvěstím prodeje nových domů a má multiplikační efekt na finanční sektor (hypotéky), sekundární spotřebitelské zboží (průmysl, obchod) a high-tech zboží (IT). Obě ukazatele mohou výrazně ovlivnit posílení nebo oslabení americké měny ohledně ostatních likvidních instrumentů na měnovém trhu.

technical-analysis-usd-jpy

Podívejme se na chování měnového páru USD/JPY na denním grafu D1. Cena překročila týdenní trojúhelník – první signal o vzniku nového trendu. Trendový indikátor ParabolicSAR potvrzuje směr, nicméně, poslední hodnota indikátoru se shoduje s horní stranou trojúhelníku. Neexistují žádné protiklady i ze strany RSI-Bars, signál, který již sformoval rostoucí kanál. V daný moment je sformována fraktální rezistence ceny na úrovni 104.266. Jakmile to se stane, může být nastaven čekající příkaz k nákupu výše této úrovně. Úroveň v současné době se potvrzuje horní hranicí kanálu DonchianChannel(13). Předběžné omezení rizik doporučujeme umístit níže posledního supportu 102.092. Tato úroveň byla potvrzena fraktálem Billa Williamse a trendovou linií D1.
Poznamenejme, že objemý obchodů s japonským jenem potvrzují formování nového trendu. Na grafu jsou uvedeny denní objemy obchodování futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že objemy rostou a jsou v blízkosti k novému maximu. Proto potvrzení trendu budeme očekávat po překonání úrovně 100 000 žádostí. Můžete sledovat objemy obchodů na tento měnový pár zde.

jpy-usd

Po otevření příkazu stop se rozmistuje hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v blízkosti dalšého fraktálního minima. Takže, změníme případný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Pozice nákup
Buy stop výše 104.266
Stop loss níže 102.092

Vážení obchodníci. Podívejte se na výkaz autorského účtu zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.