Technická analýza USDJPY : 2014-08-28


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v druhé polovině dne očekáváme publikaci dvou klíčových makroekonomických ukazatelů ve Spojených státech: Unemployment Claims (14:30, SEČ) a Pending Home Sales m/m (16:00, SEČ). Žádosti o podporu v nezaměstnanosti (Unemployment Claims) budou zveřejněny na základě týdenních dat Ministerstvem práce. Ukazatel umožňuje odhadovat dynamiku domácí poptávky a také potenciál spotřebitelksých úvěrů pro stimulaci americké ekonomiky. Druhý ukazatel je nedokončené prodeje na trhu nemovitosti. Výpočet tohoto ukazatele se uskutečňuje Národní asociací realitních kanceláří a ukazuje změnu počtu uzavřených, ale nezaplacených smluv za měsíc. Ukazatel je předzvěstím prodeje nových domů a má multiplikační efekt na finanční sektor (hypotéky), sekundární spotřebitelské zboží (průmysl, obchod) a high-tech zboží (IT). Obě ukazatele mohou výrazně ovlivnit posílení nebo oslabení americké měny ohledně ostatních likvidních instrumentů na měnovém trhu.

technical-analysis-usd-jpy

Podívejme se na chování měnového páru USD/JPY na denním grafu D1. Cena překročila týdenní trojúhelník – první signal o vzniku nového trendu. Trendový indikátor ParabolicSAR potvrzuje směr, nicméně, poslední hodnota indikátoru se shoduje s horní stranou trojúhelníku. Neexistují žádné protiklady i ze strany RSI-Bars, signál, který již sformoval rostoucí kanál. V daný moment je sformována fraktální rezistence ceny na úrovni 104.266. Jakmile to se stane, může být nastaven čekající příkaz k nákupu výše této úrovně. Úroveň v současné době se potvrzuje horní hranicí kanálu DonchianChannel(13). Předběžné omezení rizik doporučujeme umístit níže posledního supportu 102.092. Tato úroveň byla potvrzena fraktálem Billa Williamse a trendovou linií D1.
Poznamenejme, že objemý obchodů s japonským jenem potvrzují formování nového trendu. Na grafu jsou uvedeny denní objemy obchodování futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že objemy rostou a jsou v blízkosti k novému maximu. Proto potvrzení trendu budeme očekávat po překonání úrovně 100 000 žádostí. Můžete sledovat objemy obchodů na tento měnový pár zde.

jpy-usd

Po otevření příkazu stop se rozmistuje hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v blízkosti dalšého fraktálního minima. Takže, změníme případný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Pozicenákup
Buy stopvýše 104.266
Stop lossníže 102.092

Vážení obchodníci. Podívejte se na výkaz autorského účtu zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.