Technická analýza USDJPY : 2014-08-26


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v odpoledních hodinách očekáváme zveřejnění dvou klíčových makroekonomických ukazatelů v USA: Core Durable Goods Orders m/m (14:30, SEČ) a CB Consumer Confidence (18:00, SEČ). Změna objednávek na zboží dlouhodobé spotřeby (Core Durable Goods Orders m/m) se vydává statistickým úřadem každý den a neobsahuje těkavé dopravní komponenty – objednkávky automobilů a letadel. Druhý ukazatel doplňuje údaje z domácí poptávky a počítá se přímo na základě průzkumu. Index spotřebitelské důvěry (CB Consumer Confidence) poskytuje odhad růstu spotřebitelských výdajů a umožňuje posoudit dostupnost pracovních zdrojů, příznivost podnikatelského klimatu a ekonomických podmínek. Vzhledem k tomu, oba ukazatele umožňují odhadnout domácí poptávku, a my očekáváme nejzávažnější reakce trhu na Goods Orders. Poptávka je jednou z hlavních faktorů přitažlivosti americké ekonomiky pro investory. Proto tyto údaje mohou výrazně ovlivnit posílení nebo oslabení americké měny ohledně ostatních likvidních instrumenů na měnovém trhu.

USDJPY-chart

Podívejme se na chování měnového páru USD/JPY na denním grafu D1. Cena překonala týdenní trojúhelník – první signál vzniku nového trendu. Trendový indikátor ParabolicSAR potvrzuje směr. Neexistujou žádné protiklady i ze strany RSI-Bars, jehož signál již tvořil rostoucí kanál. Překonání rezistence oscilátoru 81.092% budeme předpokládat dalším potvrzujícím signálem. V současné době na úrovni 104.266 se tvoří fraktální rezistence ceny. Jakmile se to stane, výše této úrovně může být nastaven čekající příkaz k nákupu. Nyní úroveň se potvrzuje horní hranicí kanálu DonchianChannel(13). Doporučujeme umístit předběžné omezení rizik výše posledního supportu 102.092. Tato úroveň je potvrzena fraktálem Billa Williamse a trendovou linií D1.

Poznamenejme, že objemy obchodů s japonským jenem zatím nepotvrzují formování nového trendu. Na grafu jsou uvedeny denní objemy obchodování s futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že v současné době objemy se stále nacházejí na „koridoru“. Proto potvrzení trendu budeme očekávat po překonání dalšího maxima 150 000 žádostí. Doporučujeme sledovat obchody na tento měnový pár zde.


Po otevření příkazu stop se rozmist'uje vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v blízkosti dalšího fraktálního minima. Takže, změníme případný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Pozicenákup
Buy stopvýše 104.266
Stop lossníže 102.092

Vážení obchodníci. Podívejte se na výkaz autorského účtu zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.