Technická analýza USDJPY : 2014-07-24


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnešní klíčovou událostí je publikace dvou základních ukazatelů domácí poptávky USA: Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti (Unemployment Claims, 14:30 CET) a Prodej nových domů (New Home Sales, 16:00 SEČ). První ukazatel se vypočítá na základě týdenních údajů, které jsou shromažďovány Ministerstvem práce a jsou publikovány v každotýdenní zprávě. Unemployment Claims umožňuje odhadnout dynamiku domácí poptávky a také potenciál spotřebitelských úvěrů pro stimulaci americké ekonomiky. New Home Sales se vydává jednou za měsíc statistickým úřadem Spojených států a zobrazuje počet nových prodaných domů na 1 rodinu. Tento ukazatel je předstihovým ukazatelem ekonomického vývoje, má multiplikační efekt na různé sektory ekonomiky – hypotéky, platby za pojištění, nábytek, elektronika a další. Kromě toho New Home Sales je určen větším množstvím statistických údajů, než Unemployment Claims. Právě proto je třeba zvláštní pozornost zaměřit na trh americké měny v období publikace tohoto ukazatele. Jeho údaje jsou velmi pozorně analyzovány dlouhodobými investory a to znamená, že mohou mít vliv na posílení nebo oslabení americké měny.

USD/JPY

Dnes podívejme se na chování instrumentu USD/JPY na denním grafu. Cena je v zóně konsolidace omezenou „medvědím“ trojúhelníkem – horní strana je tvořena klesající týdenní linií trendu. Grafický obrázek se potvrzuje bary RSI-Bars oscilátoru, na H4 rozsahu je tvořen rovnostranný trojúhelník. Trh nabírá energie pro novou fázi vysoké volatility. Čekající příkaz k prodeji může být umístěn níže, než fraktální support 100.769, který se potvrzuje historickými hodnotami Donchian Channel kanálu. Přesvědčit se, že průraz je falešným, pomůže nám signál oscilátoru. V tomto okamžiku se očekává současné překročení úrovně indikátoru 32.236 a výstup ze zóny konsolidace. „Konzervativní obrana“ pozice může být tvořena na základě fraktální rezistence 101.826. Ta se potvrzuje horní hranicí třináctidenního DonchianChannel, a také medvědí trendovou D1 linií. Práve na této úrovni doporučujeme rozmístit stop loss.

Po otevření stop příkaz se pohybuje hned po hodnotami ParabolicSAR indikátoru v sousedství dalšího fraktálního maxima. Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu pozice.

Směrdolů
Sell stopníže 100.769
Stop lossvýše 101.826

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.