Technická analýza USDJPY : 2014-07-17


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v 14:30 (SEČ, serverový čas) se očekává vypuštění dvou klíčových makroekonomických ukazatelů USA: stavební povolení (Building Permits, MN) a počet počátečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti (Unemployment Claims, W1). Oba ukazatele umožňují nepřímo posoudit vyhlídky domácí spotřeby na americkém trhu. Nejrychlejší odezvu se očekává po vypuštění údajů na nezaměstnanost, jelikož jsou vypočteny na základě týdenních údajů.
Tyto údaje jsou shromažďovány ministertvem práce a budou publikovány v každotýdenní zprávě. Ukazatel umožňuje posoudit dynamiku domácí poptávky a také potenciál spotřebitelských úvěrů pro stimulaci americké ekonomiky. Výrazný růst tohoto ukazatele zvyšuje inflační očekávání a snižuje nákupní sílu. Dnes se očekává zvýšení hodnoty od 304 tisíc do 310 tisíc žádostí na dávky v nezaměstnanosti. Zveřejnění ukazatele s vysokou pravděpodobností může přivest ke zvyšené volatilitě americké měny vůci stabilním asijským měnám.

USD/JPY

Podívejme se na chování instrumentu USD/JPY na denním grafu. Cena se nachazí v týdenním zóně konsolidace omezenou trojúhelníkem. To nás povzbuzuje soustředit na analýzu oscilátorů, které jsou vyúčtovány na předbíhající signály při bočním pohybu. V současné době se pozoruje slabý býčí trend pro bary RSI-Bars(13). Je možné zničení trendu při průrazu supportu oscilátoru 34.049, který se shoduje s překročením cenové úrovně 100.783. Současně zafixujeme průlom dolní strany trojúhelníku a výstup za hranice kanálu DonchianChannel. Doporučujeme rozmístit čekající příkaz k prodeji pod touto úrovní.

Je třeba provést nákup, pokud kurz bude vyšší, než 102.345. Tato fraktální rezistence se potvrzuje historickými hodnotami indikátoru ParabolicSAR a třináctidenní rezistencí DonchianChannel. Kromě toho průraz této klíčové úrovně s vysokou přavděpodobností přivede k výstupu za hranice trojúhelníku do zelené zóny, poté začnou spouštění stopů na krátké pozice a panické nákupy.
Při aktivaci jednoho z čekajících příkazů, je třeba zrušit druhý příkaz. Po otevření příkazu se stop rozmist'uje hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR nebo v sousedství dalšího fraktálního maxima (minima, přidlouhé pozici). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu pozice.

Směrnahoru
Buy stopvýše 102.345
Stop lossníže 100.783

Směrdolů
Sell stopníže 100.783
Stop lossvýše 102.345

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.