Technická analýza USDJPY : 2014-07-04


Dobrý den, vážení obchodníci. Na denn9m grafu podívejme se na chování měnového páru USD/JPY. V současné době cena se kolísá v zóně trojúhelníku, který byl tvořen týdenní linií a supportem. Medvědí sklon trojúhelníku označuje nejpravděpodobnější směr pohybu. Pozoruje se souhlasnost rozsahů – denní trendový kanál je také směrován do červené zóny. Zároveň je třeba věnovat pozornost modelu trojůhelníku tvořený diagrámem oscilátoru. Tento signál je vzrušujícím a z tohoto důvodu dnes se podívejme na dva obracené příkazy.

USDJPY

Dlouhá pozice:
Průraz supportu trojúhelníku 100.739 nezbytně přivede k otočení trendového indikátoru ParabolicSAR a překročení klouzavého průměru dolů. Zároveň to znamená překonání fraktální rezistence. Dostáváme ihned 3 signály pokračování medvědí tendence. Doporučujeme se také ujistit přetínání dolní strany trojúhelníku MACD a dostat 4 signály. Pozice na prodej Sell Stop se otevří pod uvažovanou kritickou úrovní, stop bude rozumně určit nad fraktálem 102.431. Tato úroveň se určuje klesající trendovou linií D1.
Krátká pozice:
Podívejme se na opačný scénář, který má nenulovou pravděpodobnost. Nesilnějším signálem začátku rostoucí tendence lze považovat přetínání klesající trendové linie W1 nahoru. Vtom medvědí začnou panicky uzavřít krátké pozice, což pouze přidá býkům nový podnět. Signály klouzavého průměru a Parabolic zůstanou bez změn, ale se také doporučujeme ujistit přetinání horní hranice MACD trojúhelníku. Pozice na nákup může být určena čekajícím příkazem Buy Stop na úrovni 102.775, s fixací rizika pod fraktálem 101.230.

Оtevřením dva čekající příkazy, čekáme na spouštění prvního z nich a zavíráme opačnou pozici. Každý den dynamický stop přemísťujeme do strany bezztrátovosti (strategie sledování trendu), umístěním ho pod posledním fraktálním minimem (pozice na nákup) nebo fraktálním maximem (pozice na prodej). Takže, změníme pravděpodobnostní poměr profit/loss ve svůj prospěch.

Směrnahoru
Buy stopnad 102.775
Stop loss pod 101.230


Směrdolů
Sell Stoppod 100.739
Stop lossnad 102.431

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.