Technická analýza USDJPY : 2014-07-01


Dobrý den, vážení obchodníci. Podívejme se na měnový pár USD/JPY na H4 grafu. Jak vidíme, cena prorazila rezistenci trendového kanálu H4. Toto nastalo současně s obrácením trendového indikátoru ParabolicSAR do strany býčích nálad a překročením signální linie nahoru PivotPoints. Nejsou protiklady i ze strany RSI-Bars oscilátoru – indikátor potvrzuje rostoucí pohyb.

USD/JPY"

Jediný nejednoznačný signál přichází ze strany svíčkového modelu “rovnováha” (model je zvýrazněn žlutě na obrázku). Model byl tvořen hned po průrazu H4 linie a představuje nejistotu ohledně intenzity nové tendence. Domníváme se, že je třeba počkat na cenu nad úrovní 101.532, která odpovídá maximální ceně svíčky rovnováhy. Máme všechny důvody se domnívat, že rostoucí trend bude pokračovat tím spíše že denní a týdenní tendence jsou rostoucími. Poznamenejme také, že cena překročila kanál PivotPoints – pozoruje se býčí průraz kanálu.

Čekající příkaz k nákupu předběžně rozmísťujeme nad maximem svíčky rovnováhy na úrovni 101.532. Tato klíčová úroveň se potvrzuje historickými hodnotami ParabolicSAR a první rezistencí kanálu PivotPoints. Stop rozmísťujeme pod předchozím fraktálem Billa Williamse – 101.245. Tento support je zesílen historickými hodnotami obou trendových indikátorů. Stop rozmísťujeme hned po hodnotami paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Takže, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procesu změny tržní situace. Pokud se rozhodnete si odpočinout od trhu můžete nastavit automatický Trailing Stop s ohledem na distanci mezi dvěma předchozími hodnotami trendového indikátoru Parabolic.

Směrnahoru
Оtevření pozicenad 101.532
Stop loss pod 101.245

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.