Technická analýza USDJPY : 2014-06-26


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v druhé polovině dne (14:30, SEČ) očekáváme zveřejnění počtu nových žádostí o podporu během minulého týdne (Unemployment Claims). Tyto údaje jsou shromaž ď ovány Ministerstvem práce a jsou publikovány v týdenním výkazu. Ukazatel umožnuje odhadovat dynamiku domácí spotřeby a také potencál spotřebitelských úvěrů pro stimulaci americké ekonomiky. Pokud tento ukazatel bude nížší, než prognoza 314 tisíc žádostí, lze očekávat posílení důvěry investorů a jako následek americké měny.

Podívejme se na měnový pár USD/JPY na H4 grafu. Cena se přiblížila linii supportu denního vzestupného kanálu. Podle Dowova předpokladu denní rozsah je дневной масштаб является определяющим относительно четырехчасового масштаба, proto očekáváme průraz linie rezistence H4. V současné době je pozorována konsolidaci v rámci trojúhelníku, což signalizuje formování ohromného impulsu. Za dané situaci grafická analýza má vyšší přednost, jelikož na rozdíl od indikátorů, které jsou omezeny interními parametry, umožnuje sledovat pohyb trhu na všech úrovních. Takže dnes budeme hledat pozici pro nákup při otočení ceny od denní linie supportu. Při průrazu úrovně 102.164 (rezistence se shoduje s maximem fraktálu Billa Williamse), vznikne otočení trendového indikátoru ParabolicSAR a současně průraz první rezistence kanálu PivotPoints. Takže dostaneme potvrzení ze strany dvou indikátorů. Problém je pouze chování MACD oscilátoru a je třeba pozorně sledovat. Doporučujeme zafixovat navrátnost jeho hodnoty Рекомендуется зафиксировать возврат его значения в область выше отметки -0.046. Это произойдет предположительно при пересечении ценой первого максимума.

Čekající příkaz k nákupu předběžně rozmistujeme nad klíčovým fraktálním maximem umístěné na úrovni 102.164. Tato úroven se potvrzuje historickým supportem PivotPoints. Stop může být zvolen na úrovni posledního fraktálního minima (101.619), které se shoduje s historickými hodnotami indikátoru ParabolicSAR a první rezistencí PivotPoints. Při otevření pozice doporučujeme přemísťovat hned po hodnotami paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Takže, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procesu změny tržní situace.

Směrnahoru
Оtevření pozicenad 102.164
Stop loss pod 101.619

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.