Technická analýza USDJPY : 2014-06-19


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes ve druhé polovině dne (14:30, SEČ) očekáváme zveřejnění počtu nových žádostí o podporu uplynulého týdne (Unemployment Claims). Tyto údaje jsou shromažďovány od Ministerstva práce a jsou publikovány v týdenním výkazu. Ukazatel umožňuje hodnotit dynamiku domácí potpávky a také potenciál spotřebitelských úvěrů pro stimulaci americké ekonomiky. Pokud skutečný ukazatel bude vyšší, než prognóza 316 tisíc žádostí, pak bychom měli očekávat oslabení americké měny.

Рodívejme se na měnový pár USD/JPY na H4 grafu. Cena se pohybuje v rozmezí denní medvědí tendence a prorazila H4 kanál dolů. To se stalo po formování svíčkového modelu „rovnováha“. Tento pattern je zvýrazněn žlutě na grafu a označuje dokončení krátké korekce. Trendový indikátor ParabolicSAR se otočila nahoru před překročením signální čáru PivotPoints. Je třeba poznamenat konzistenci RSI – průraz rostoucího kanálu potvrzuje oscilátorem RSI-Bars, což umožňuje s jistotou mluvit o pokračování klesající tendence.

Čekající příkaz k prodeji předběžně rozmísťujeme pod klíčovým fraktálním minimem umístěné na úrovni 101.705. Tato úroveň se potvrzuje historickým supportem PivotPoints. Stop může být zvolen na úrovni posledního fraktálního maxima (102.344), které se shoduje s historickými hodnotami indikátoru ParabolicSAR a první rezistencí PivotPoints. Při otevření pozice doporučujeme přemísťovat stop hned po hodnotami paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Takže, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procesu změny tržní situace. Konzervativní tradeři mohou částečně uzavřít pozici na úrovni 101.439. Pokud se rozhodnete si odpočinout od trhu je třeba umístit automatický trailing stop s ohledem na vzdálenost mezi dvěma předchozími fraktálními maximy. Je označen dvojitou šipkou na obr.

Směrdolů
Оtevření pozicepod 101.705
Stop loss nad 102.344

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.