Technická analýza USDJPY : 2014-05-27


Dobrý den, vážení obchodníci a investoři. Dnes v 14:30 (SEČ) očekává se publikace objemu objednávek zboží dlouhodobé spotřeby (Core Durable Goods Orders m/m) v USA. V sobě tento indikátor nezahrnuje dopravní komponent - objednávky pro automobily a letadla. Tento komponent vede k větší volatilitě, proto základní objednávky umožňují přesněji určit trend. Hodnota ukazatele vyjadřuje změnu celkového objemu objednávek, která byla zahrnuta ve zpracovatelském průmyslu minulý měsíc. Plánuje pokles zásob dо -0.5% od 2.9% v předchozém měsíci. Pokud analytické hodnoty se potvrdí nebo budou pod předpokládanou úrovní, je třeba v americké ekonomice očekávat pokles zájmu investorů a oslabení americké měny.

USD/JPY

Podívejme se naměnový pár USDJPY na H4 grafu. Denní a H4 trend je pod vlivem medvědí. Je třeba zrušit průraz linie trendu H4 dolů, který je zvýrazněn žlutým obdélníkem na grafu. Průraz se shoduje se překonáním fraktální úrovně supportu umístěny na úrovni 101.828. V současné době cena je umístěna pod signální čárouPivotPoints - to znamená, že v nejblížší době dle technické analýzy se neočekává korekci. Trendový indikátor ParabolicSAR potvrzuje medvědí směr trendu. Jelikož zatím není definován nový trend a cena je formálně v bočním koridoru, pak je třeba počkat na potvrzující signál oscilátoru. Doporučujeme na úrovni 55.861 upevnit přetínání supportu oscilátoru RSI-Bars. Čekající příkaz k prodeji optimálně otevřít pod fraktálem 101.610 v případě, pokud fundamentální indikátor nepřesahuje předpověď. Konzervativním obchodníkům doporučujeme při dosažení další fraktální úrovně supportu částečně uzavřít pozici a agresivnějším obchodníkům přemisťovat stop hned po směru tržního pohybu, zatímco cena nepřekročí ho. Doporučujeme předběžné omezení rizik nastavit nablízku úrovně rezistence 102.044, která je umistěna na úrovni historických hodnot Parabolic. Stop se posouvá hned po hodnotami Parabolic SAR každé 4 hodiny. Takto, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procesu změny tržní situace. Doporučujeme zrušit čekající příkaz k prodeji, pokud cena překročí úroven stop loss dříve,než bude fungovat čekající příkaz.

Směrdolů
Оtevření pozicepod 101.610
Předběžný cíl nad 100.807
Předběžný stopnad 102.044

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.