Technická analýza USDJPY : 2014-05-21


Dobrý den, vážení obchoníci. Dnes budeme analyzovat měnový pár USD JPY. Po dlouhém přebývání v rozmezí 104.12/100.75 pár se přiblížil k její dolní hranici a je pravděpodobně jeho překonání. Naposled cena se dotýkala supportu na úrovni 100.75 - 5. února. Jak je vidět z grafu, v současné době generovaný model otočení trendu předpokládá klesající trend.


Kromě toho, oscilátory nejsou přeprodanými. Oscilátor OSMA šel daleko od předchozí úrovně a Stochastic může vstoupit do zóny přeprodanosti nebo klesnout pod 10 při sestupném trendu. Dle našeho názoru, support na úrovni 100.75 je dost silným, ale ve střednědobém horizontu může být prorazen. Rádi bychom se sklonili do strany krátkých pozic, při prorazení, bráli by jsme v úvahu koeficient riziko/výnosnost, jelikož opatrnosti není nikdy dost. Vidíme první cíl na úrovni 100.00, načež může následovat 98.98.
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.