Technická analýza USDJPY : 2014-04-30


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 14:30 (SEČ) očekává se zveřejnění upraveného HDP USA (Advance GDP q/q). Tento ukazatel vyjadřuje změnu HDP na roční bázi a se vydává Agenturou Ekonomické Analýzy. Indikátor odráží čtvrtletní údaje a má největší vliv na dlouhodobé investory. Předpokládá se pokles ukazatele od 2.6% dо 1.2%, ale pokud skutečná hodnota bude vyšší, než předpokládaná úroveň, je třeba očekávat posílení americké měny.

USD/JPY

Vezměme hodinový graf (H1) měnového páru USD/JPY. Cena kolísá v oblasti H4 a denních čár supportu rostoucích trendů. Toto zvyšuje pravděpodobnost zničení hodinového medvědího trendu. Pokud umístíme čekající příkaz k nákupu 102.668, pak při spouštění vznikne otočení trendového indikátoru ParabolicSAR do strany býčího trhu. Předtím budeme čekat na průraz úrovně 62.595 předstihovým ukazatelem RSI-Bars a otočení připojeného kanálu Bollinger Bands.

Doporučujeme umístit čekající příkaz k nákupu 15 minut před zveřejněním Advance GDP q/q a udržet ho, pokud hodnota ukazatele bude vyšší, než prognóza 1.2%. Tradičně definujeme cíl pod první úrovně Fibonacci 161.8%. V současné době tato úroveň se shoduje s historickou úrovní rezistence 102.775. Stop je zvolen dle nejbližší úrovně supportu na úrovni 102.279. To je vhodná pozice, jelikož se potvrzuje historickou hodnotou Parabolic SAR. Úroveň omezení rizik doporučujeme se pohybovat hned po hodnotami paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Pozice by měla být zachována až do publikace Federální komise pro volný trh USA v 20:00 SEČ. Pozice se přemist'uje do bezztratového stavu 15 minut před vydáním těchto údajů. Optimálně nastavit bezztratovou úrověň na úrovni historické hodnoty ParabolicSAR.

Směrnahoru
Оtevření pozicenad 102,668
Předběžný cílpod 102,775
Předběžný stoppod 102,279

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.