Technická analýza USDJPY : 2014-04-24


Dobrý den, vážení tradeři. Po zveřejnění statistiky New Home Sales o trhu nemovitosti dolar začal výrazně oslabovat. Skutečná hodnota prodejů byla nižší, než prognóza – změna o 384 tis. proti 455 tisíc domů pro jednu rodinu. To vedlo k dokončení rostoucího trendu japonského jenu a nyní je třeba hledat nové pozice pro prodej. Trpělivost je nejlepší kamarád tradera. Vysvětlíme, že jen je tradiční „bezpečný přístav“ pro měnové tradery v období politické nestability. Výběr tohoto měnového páru v současné době je nadiktován novým impulsem napětí na Ukrajině, která přepravuje zemní plyn z Ruska do východní Evropy. Dokud se zpochybňuje energetická bezpečnost EU, budeme se vyhýbat evropské měny. Dnes jednou ze klíčových událostí je ukazatel počátečních žádostí o podporu nezaměstnanosti na minulý týden Unemployment Claims (14:30, SEČ). Tyto údaje se sbírají Ministerstvem práce Spojených států a publikují se v každotýdenním výkazu. Ukazatel umožňuje hodnotit dynamiku domácí poptávky a také potenciál spotřebitelského kreditování pro stimulaci americké ekonomiky. Pokud údaje budou negativními, je třeba očekávat další oslabení amerického dolaru.

Měnový trh se postupně zotavuje po svátcích, ale se ještě nevrátil do předchozích obchodních objemů. Konkrétně to je vidět na základě těchto denních obchodů měnových futures a opcí na burze Chicago (viz výše). Graf zobrazuje denní objemy obchodů pro japonský jen. Všimněme si, že podobná situace se pozoruje i pro ostatní analýzované měnové páry.

USDJPY

V souvislosti se situací volatilita a intenzita reakce na zprávy klesla. Považujeme za nutné dočasně přejít k časovému timeframe při analýze grafu měnového páru USDJPY. Nyní vidíme, že H4 a H1 trendy se nacházejí pod vedením medvědů, což získává potvrzení i ze strany trendového indikátoru Parabolic SAR. KanálBollinger Bands , postavený na základě oscilátoru RSI-Bars se také otočil dolů. Kromě toho, signální linie oscilátoru překročila dolů klouzavého průměru – je to další signál sestupného impulsu.

Doporučujeme rozmístit čekající příkaz na prodej níže supportu 102.236, který se shoduje s historickou hodnotou b>ParabolicSAR. Příkaz rozmísťujeme 15 minut před zveřejněním Unemployment Claims a se drží, pokud hondota ukazatele bude vyšší, než prognóza 309K. Tradičně určujeme cíl výše první úrovně Fibonacci 161.8%. V současné době tato úroveň se shoduje s historickou úrovní supportu. Vybereme stop dle nejbližší úrovně rezistence na úrovni 102.4370. To je vhodná pozice, jelikož se potvrzuje historickou hodnotou supportu PivotPoints, která se transformovala k rezistenci. Úroveň omezení rizik se doporučuje posouvat vzápětí za hodnotami paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Pozici držeme až do zveřejnění japonského indexu spotřebitelských cen Tokyo Core CPI (pátel, 1:30 SEČ) a proved'me ji do bezztratové úrovně 15 minut před vypuštěním těchto údajů. Nejoptimálnějí bezztratovou úroveň vybrat výše historické hodnoty ParabolicSAR.

Směrdolů
Оtevření poziceníže 102,236
Předběžný cílvýše 102,164
Předběžný stopvýše 102,370

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.

Volání