Technická analýza USDJPY : 2014-04-23


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 16:00 (SEČ, serverový čas) očekává se publikace americké statistiky o trhu nemovitosti New Home Sales. Tento ukazatel se vydává US Bureau of Statistics a odráží růst domů pro jednu rodinu v ročním vyjádření. Tento přední indikátor ekonomického rozvoje má multiplikativní dopad na různá odvětví ekonomiky – hypotéky, pojistné platby, nábytek, elektroniku atd. Zvýšení domů charakterizuje zlepšení životních podmínek a jako následek zvýšení domácí poptávky v USA. To zase znamená, že pokud indikátor bude vyšší, než předpokládaná hodnota 455 K, pak je třeba očekávat posílění amerického dolaru. Předchozí hodnota ukazatele činí 440 tisíc domů, a tedy sentiment investorů v současné době je optimistickým.

USD/JPY

Podívejme se na měnový pár USDJPY na H4 grafu. V současné době se pozoruje konsolidaci v koridoru 102.405-102.689. Nicméně, existují opatrné signály pokračování růstu. Konkrétně je třeba podškrtnout, že cena je nablízku týdenní vzestupné linie supportu. Jelikož při bočním pohybu trendové indikátory ztrácejí svou účinnost, je třeba si zase všimnout tendenci pohybu oscilátorů, např. RSI-Bars. Abyste zmenšili dopad subjektivní interpretace, jsme připojili indikátor Bollinger Bands. A ihned našli jsme dva falešné průrazy linie rezistence. Signálni linie dvakrát protestovala vrchol pohybu a teda je vysoká pravděpodobnost, že další impuls se skončí býčím průrazem. Je třeba počkat na “varovný výstřel” ze strany předstihového oscilátoru RSI-Bars před otevřením pozice na nákup.

Doporučujeme rozmístit čekající příkaz výše úrovně 102.689, která se shoduje s historickou hodnotou Parabolic SAR. Příkaz se rozmísťuje 15 minut před zveřejněním New Home Sales a drží se, pokud hodnota převýší prognozu 455K. Tradičně určujeme cíl níže první úrovně Fibonacci 161.8%. Vybereme stop dle nejbližší úrovně support na úrovni 102.405. To je vhodná pozice, jelikož potvrzuje se historickou hodnotou ParabolicSAR a prvním supportem PivotPoints. Úroveň omezení rizik se doporučuje posouvat vzápětí za hodnotami paraboliku každé 4 hodiny spouštění příkazu. Držeme pozici až do publikace americké statistiky o zbožích dlouhodobé spotřeby Core Durable Goods Orders a proved'me do bezztratového stavu 15 minut před vypuštěním těchto údajů. Nejoptimálnějí bezztratovou úroveň vybrat níže historické hodnoty ParabolicSAR.

Směrnahoru
Оtevření pozicevýše 102,689
Předběžný cílníže 102,847
Předběžný stopníže 102,405

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.