Technická analýza USDJPY : 2014-04-16


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 14:30 (SEČ, serverový čas) se bude konat publikaci nových stavebních povolení ve Spojených státech (Building Permits). Ukazatel zahrnuje v sobě data statistickým úřadem shromážděné za měsíc, a publikuje se v ročním vyjádření (x12). Building Permits zobrazuje počet povolení na nové výstavby vydané vládou. Tento indikátor umožňuje zhodnotit růstový potenciál sektoru nemovitosti. Při zvýšení skutečné hodnoty je třeba v perspektivě očekávat růst spotřeby zboží sekundární poptávky a zboží technologického sektoru. Stavba nových domů vytvoří impuls pro vnitřní spotřebu a výrobu , proto pokud skutečná hodnota převýší prognózu 1.00 M, pak býči budou pravděpodobně upevňovat sve pozice.

USD/JPY

Proanalyzujeme chování jenu na časovém grafu. V současné době se pozoruje zrychlení býčí tendence – hodnoty trendového indikátoru Parabolic SAR zrychleně rostou na základě přetínání časové linie rezistence. Současně vznikl průraz první rezistence PivotPoints, což potvrzuje aktuální směr. Grafický model “hlava a ramena” získal klasické pokračování a tradeři mohou začít hledat vhodné pozice na nákup.
Současně je třeba poznamenat, že oscilátor RSI-Bars se shoduje s lokální úrovní překoupenosti na úrovni 83.796. Je třeba čekat na přetínání této úrovně, abyste byli přesvědčeni v dostatečném potenciálu trendu. Doporučujeme rozmístit čekající příkaz na nákup výše úrovně rezistence ceny 102.292. Cíl se určuje nejbližším historickým maximem 102.637, ale budeme opatrni a posuňme níže úrovně Fibonacci 161.8%. Takto, konzervativní cíl se shoduje s úrovní 102.578.

Vybereme stop dle nejbližšího supportu na úrovni 101.800. To je vhodná pozice, jelikož se potvryuje historickou hodnotou ParabolicSAR. Úroveň omezení rizik se doporučuje posouvat vzápětí za parabolikem každé 4 hodiny, jakmile tyto překročí předběžnou úroven stopu. Otevření čekajícího příkazu proved'me 15 minut před zveřejněním Building Permits. Je třeba zavřít pozici dо 18:00 (SEČ), když se bude konat další plánované vystoupení hlavy Fedu janet Yellen v Ekonomickém klubu New York. V této době je možná zvýšená volatilita měnového trhu.

Směrnahoru
Оtevření pozicevýše 102.292
Předběžný cílníže 102.637
Předběžný stopníže 101.800

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.

Volání