Technická analýza USDJPY : 2014-04-02


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 13:15 (SEČ) firmou Automatic Data Processing bude zveřejněna Změna zaměstnanosti ve Spojených státech za poslední měsíc (ADP Non-Farm Employment Change). Index se vytváří na základě anonymních údajů kolem 400.000 klientů podnikatelského sektoru Spojených států. Analýza nezahrnuje zemědělský sektor a také vládní úředníky. Tento ukazatel vyjde za 2 dny do publikace Nonfarm Payrolls a umožní investorům předem posoudit směr tendence ve sféře zaměstnanosti. Protože zaměstnanost je klíčovým faktorem účinkující na spotřebitelskou poptávku, pak zvýšení indikátoru výše úrovně očekávání (>192K) povede k posílení amerického dolaru.

USD/JPY

Podívejme se na graf měnového páru USDJPY. Cena přesekla trendovou linii H4 pod vlivem významnější denní tendence. Тakto, denní korekce je dokončena, a my budeme čekat na pokračování vzestupného impulsu. Ve prospech dokončení korekce je ta skutečnost, že poslední hodnota trendového indikátoru ParabolicSAR leží na H4 trendové linii. Cena se stabilizovala výše signální linie Pivot a více méně přesekla první rezistence tohoto indikátoru – to je potvrzující signál býčího impulsu. Poslední potvrzení bude obdrženo při průrazu úrovně 81.974 oscilátoru RSI-Bars. Považujeme, že tato událost se může shodovat s průrazem rezistence ceny na úrovni 103.928. Z tohoto důvodu v této úrovni může být umístěn čekající příkaz.

Vybereme stop dle nejbližšího minima na úrovni 103.593. Předběžný cíl se určuje níže první úrovně Fibonacci 161.8% dle historických dat. Nejbližší historické minimum v této části se shoduje s úrovni 104.072. Doporučujeme posouvat stop vzápětí za hodnotami indikátoru Parabolic SAR, jakmile tyto přesekávají předběžnou úroveň omezení rizika. Otevření čekajícího příkazu proved'me 15 minut před publikací ADP Non-Farm Employment Change. Myslíme, že je třeba okamžitě zavřít pozici v tom případě, pokud ukazatel bude níže nebo roven prognózu (192K). To bude znamenat, že tendence se změnila, a na trhu probíhají fundamentální změny, které nebyly vzaty úvahu.

Směrnahoru
Оtevření pozicevýše 103.928
Předběžný cílníže 104.972
Předběžný stopníže 103.593

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.