Technická analýza USDJPY : 2014-03-24


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 14:45 (SEČ) bude zveřejněn index podnikatelksé aktivity USA (Flash Manufacturing PMI). Tento ukazatel je založen na výslechu 600 nákupních manažerů – odhadují se parametry výroby, jako jsou zaměstnanost, nové objednávky, objem vypuštění produkce atd. Historická a předpověděná hodnota ukazatele - 56.6 a 57.1 patřičně. Takto, makroekonomický indikátor v daný moment drží optimistický směr. Připomeňme si, že hodnota výše 50 ukazuje na pozitivní odhad stavu amerického průmyslu.

Podívejme se na měnový pár USD/JPY na H4 grafu. Vznikl průraz linie rezistence H4 nahoru, což ukazuje na vzhled dalšího vzestupného impulsu jenu. Оscilátor RSI-Bars(14) ukazuje na býčí divergenci od 14. března a toto potvrzuje naši hypotézu. Je třeba také označit přetínání ceny rezistence a signální linie Pivot do zelené zóny. Poslední support Pivot se potvrzuje ze strany trendového indikátoru Parabolic SAR, hodnoty které jsou nižší, než cena.

Vybereme cíl na základě tradiční strategie – fixujeme nejlbížší historické maximum níže úrovně Fibonacci 161.8%. V daný moment to se shoduje s úrovní 102.827. Je třeba rozmístit stop na úrovni nejblížšího supportu – 102.080 a posouvat vzápětí za hodnotami indikátoruParabolic SAR, jakmile překročí předběžnou úroveň stopu. Otevření příkazu je třeba provádět 15 minut před publikací Flash Manufacturing PMI. Považujeme, že je třeba zavřít pozici ihned v případě, pokud ukazatel bude nižší, než předpokládaná úroveň. Tu bude znamenat, že tendence se změnila, a na trhu vznikly fundamentální změny, které nebyly vzaty v úvahu.

Směrnahoru
Оtevření pozicevýše 102.575
Cílníže 102.827
Předběžný stopníže 102.080

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.