Technická analýza USDJPY : 2014-03-19


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 20:30 (SEČ) bude vypuštěna oficiální zpráva Fedu Spojených států. (FOMC Statement). Investoří budou očekávat nové signály ohledně monetarní politiky regulátoru a možné změny úrokové sazby. Nepředvídáme kardinální změny, jelikož Spojené státy se stabilně obnovují po recesi roku 2008 a není třeba podstatné zasahování regulátora. Nicméně, předem popsat vliv výkazu na emocionální tržní tendence je obtížné a dnes se zaměříme na technickou analýzu.

Pokračujeme nadále sledovat měnový pár USD/JPY na H4 grafu. Cena driftuje nablízku týdenní linie supportu, který je nejvýznamnější. V souvislosti s tímto budeme čekat na průraz trendové linie nahoru, tím spíše, že cena již překročila signální linii Pivot pod vlivem býků. Jelikož signál trendového indikátoru ParabolicSAR pohybuje podél H4 linie trendu, pak můžeme očekávat, že při překročení H4 Parabolic změní signál směru tendence. Je třeba čekat na předběžný průraz úrovně 44.860 předbíhajícím indikátorem. RSI-Bars.

Vybereme cíl na základě tradiční strategie – fixujeme nejblížší historické maximum níže úrovně Fibonacci 161.8%. V daný moment to se shoduje s úrovní 101.972. Doporučuje se rozmístit stop na úrovni nejblížšího supportu – 101.287 a posouvat vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, jakmile překročí předběžnou úroveň stopu. Je třeba provádět otevření příkazu 15 minut před zveřejněním zprávy Fedu Spojených států. Považujeme, že je třeba zavřít pozici okamžitě v tomto případě, pokud cena překročí úroveň supportu 101.287 dolů před spouštěním příkazu. To bude zmanenat, že týdenní tendence se změnila a na trhu probíhají fundamentální změny, které nebyly uváženy.

P.S. Tečkovanými čáry je uvedena aktuální pozice autora, která byla otevřená v pondělí.

Směrnahoru
Оtevření pozicevýše 101.778
Cílníže 101.972
Předběžný stopníže 101.287

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.