Technická analýza USDJPY : 2014-03-18


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 13:30 (SEČ) budou zveřejněny hodnoty dvou makroekonomických ukazatelů Spojených států – Stavební povolení (Building Permits) a Základní index spotřebitelských cen (Core CPI). Oba ukazatele jsou založeny na měsíčních statistických datech, ale přitom charakterizují různé parametry americké ekonomiky. Tak, pokud stavební povolení implicitně určují vnitřní poptávku, pak index spotřebitelských cen je především inflační ukazatel, který může úplně nivelovat vliv rostoucí poptávky. Je vysoká pravděpodobnost zrýchlení americké měny v tomto případě, pokud Building Permits bude vyšší, než očekávání s neměnným nebo nižším indexem spotřebitelských cen. Připomeňme si, že očekávaná hodnota stavebních povolení činí 0.97M, což je vyšší, než předchozí hodnota o 3% - v daný moment prognóza je optimistickou.

Proanalyzujeme pohyb měnového páru USD/JPY na H4 grafu. Denní a H4 trendy mají medvědí směr, ale cena driftuje nablízku významnější vzestupné týdenní linie. Všimněme si, že v daný moment trendový indikátor ParabolicSAR ukazuje existující potenciál růstu měnového páru. Očekáváme, že východ ze zóny konsolidace se uskuteční při průrazu výzmamné rezistence nahoru výše úrovně 101.952. Je vidět, že současně vznikne přetínání H4 linie rezistence a dostaneme potvrzení existující tendence. Zároveň je vysoký pravděpodobnost, že v této době cena vyjde za hranice aktuálního Pivotkanálu.
Vybereme cíl na základě tradiční strategie – vybereme nejblížší historické maximum níže úrovně Fibonacci 161.8%. V daný moment to se shoduje s úrovní 102.165. Doporučuje se rozmístit stop na úrovni nejblížšího supportu - 101.537 a posouvat vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, jakmile tyto překročí předběžný úroveň stopu. Je třeba provádět otevření příkazu 15 minut před zveřejněním Building Permits a Core CPI. Držeme příkaz v tomto případě, pokud Building Permits bude vyšší, než očekávání s neměnným nebo nižším indexem spotřebitelských cen.

Směrnahoru
Оtevření pozicevýše 101.952
Cílníže102.165
Předběžný stopníže 101.537

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.