Technická analýza USDJPY : 2014-03-13


Dobrý den, vážení tradeři. Pokračujeme sledovat chování měnového páru USD/JPY. Tento finanční instrument je vhodné analyzovat v době amerických a evropských obchodních zasedání, jelikož chování měnového páru je vystaven fundamentálním vlivem výhradně novinek ze Spojených států. Např. dnes v 13:30 (SEČ) budou najednou zveřejněny dva klíčové ukazatele: maloobchodní prodeje (Core Retail Sales) a počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti (Unemployment Claims) za minulý týden. Považujeme, že vliv maloobchodních prodejů bude nejvýznamnějším, jelikož tento ukazatel se publikuje s ohledem na měsíční data a nezahrnuje volatilitní složku automobilového průmyslu. Tento ukazatel určuje spotřebitelskou důvěru a aktivitu vnitřní poptávky. Pokud jeho růst bude menší než 0.2%, budeme čekat na oslabení americké měny.

Cena jenu pokračuje svůj pohyb dolů s potvrzením sestupného H4 kanálu. Charakteristickým faktem je to, že čára rezistence se shoduje se signální čárou Pivot. To znamená, že je vysoká pravděpodobnost toho, že cena bude pokračovat pohybovat níže signální čáry, která může být používána pro omezení rizik. Považujeme, že je třeba čekat na dodatečné potvrzení sestupného impulsu ze strany oscilátoruRSI-Bars, který má předem prorazit úroveň supportu 39.510.
Doporučuje se nastavit čekající příkaz ke prodeji níže lokálního minima 102.240. Otevření příkazu uskutečňujeme 15 minut před zveřejněním Core Retail Sales a držeme, pokud hodnota makroekonomického indikátoru bude níže 0.2%. Cíl se oceňuje podle úrovně Fibonacci. Zpřesnění cíle se provádí na základě nejblížší rezistence, která často působí jako support při průrazu nahoru. Stanovená úroveň při běžné situaci leží na úrovni 102.240. Tradičně, autor doporučuje posouvat stop vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR poté, co bude protínat předběžnou úroveň omezení rizik 102.822.

Směrdolů
Оtevření poziceníže 102,240
Cílvýše 101.939
Předběžný stopvýše 102.822

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.