Technická analýza USDJPY : 2014-03-12


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 15:30 (SEČ) budou zveřejněny zásoby ropy (Crude Oil Inventories) ve skladech soukromých firem Spojených států. Ukazatel zobrazuje relativní změnu zásob za týden. Tento fundamentální faktor má protikladný vliv na ekonomický růst – snížení zásob zvýšuje riziko inflace, ale ze druhé strany zvětšuje příjem ropných společností. Interpretace tohoto ukazatele závisí na předchozích faktorech a se nejdříve určuje psycholigickou náladou trhu.

Podívejme se na chování měnového páru USD/JPY na H4 grafu. Trendový indikátor ParabolicSAR potvrzuje medvědí tendenci H4 kanálu. Nejsou protiklady ze strany oscilátoru RSI-Bars(14). Pro otevření pozice ke prodeji můžeme omezit riziko výše poslední rezistence Pivot – úroveň rezistence se shoduje s nejblížším maximem. Je třeba otevřít pozici 15 minut před zveřejněním Crude Oil Inventories a posouvat stop vzápětí za parabolikem, kdy jeho signál překročí předběžnou úroveň omezení rizik na úrovni 103.089. Doporučuje se otevřít čekající příkaz níže lokálního minima 102.616. Při jeho průrazu s největší pravděpodobností cena také překročí support Pivot a dostane dodatečný impuls.
Považujeme, že bude rozumně držet pozici až do začátku prodejů desetiletých státních dluhopisů v 18:00 (SEČ) - 10-y Bond Auction. 15 minut před otevřením aukce je třeba nebo zavřít pozici nebo převést ji do bezztratového stavu. Výsledek aukce bude obtížné předpovědět, proto konzervativní tradeři mají být opatrními – volatilita trhu může podstatně vzrůst. V souvislosti s tímto je třeba zavést přísné omezení rizik po 18:00 (SEČ).

Směrdolů
Оtevření poziceníže 102,761
Cílvýše 102.616
Předběžný stopvýše 103.089

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.