Technická analýza USDJPY : 2014-03-04


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 16:00 (SEČ) vyjde index spotřebitelské důvěry a optimismu Spojených států (IBD/TIPP). Tento ukazatel umožňuje ocenit ekonomickou politiku vlády, finanční stabilitu a obchodní podmínky s ohledem na vnímání spotřebitelů. Index se formuje na základě výslechů 900 respondentů a proto je subjektivním. Nebudeme čekat na značný impuls trhu spojený s vypuštěním tohoto ukazatele, ale přitom všimněme si, že je možné pohyb spojený s očekáváním novinek. Takto, hlavní roli dnes bude hrát psychologický obraz trhu, který proanalyzujeme pomocí číselných metod analýzy. Dnes otevření pozice budeme určit na základě technických signálů.

Dnes jen pokračuje konsolidaci uvnitř trojúhelníku (viz. obrázku), což umožňuje očekávat vznik nového impulsu. Trendový indikátor Parabolic přešel graf ceny a klesl na týdenní čáru supportu, která má vyšší přioritu, než denní čára. V souvislosti s tím, budeme očekávat zesilování býků a východ za hranice trojúhelníku do zelené zony. Pravděpodobnost scénáře narůstá v souvislosti s tím, že cena přešla nahoru první úroven rezistence Pivot. Přitom opatrní tradeři musejí počkat na předbíhající signál oscilátoru RSI-Bars, tj. pretínání H4 trendové čáry nahoru signální čárou oscilátoru.
Čekající příkaz k nákupu doporučujeme nastavit výše úrovně 102.293. Tato úroveň je vhodná s tím, že při jeho přetínání cena vyjde za hranice trojúhelníku a získává vzestupný impuls. Cíl se určuje na základě maxima nejbližší k úrovni Fibonacci 161.8% a umístěný o něco níže této úrovně.

Směrnahoru
Otevření pozicevyše 102,293
Cílníže 102,900
Předběžný stopníže 101,172

Další vydání (SEČ/UTC + 1): 12:00
Otázky a diskuse:e-mail:s.kamenshikov@ifcmarkets.com, Skype: ifcm_analytics,Facebook
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.

Volání