Technická analýza USDJPY : 2014-02-27


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 14:30 (SEČ) čekáme na dvě klíčové události – publikace objemu objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech (Core Durable Goods Orders m/m) a žádostí o podporu v nezaměstnansoti za poslední týden (Unemployment Claims). Předpověděné hodnoty pro tyto makroekonomické indikátory: -0.1% a 333K pro Durable Goods Orders a Unemployment Claims patřičně. Pokud žádostí o podporu v nezaměstnansoti vyrostou výše prognózy, a objem objednávky zboží dlouhodobé spotřeby nepřekoná očekávánou úrověň je třeba očekávat oslabení americké měny.

Pokračujeme sledovat měnový pár USD/JPY, který několik dní ukázuje neméně protikladné chování. H4 trend je medvědí a potvrzuje se chováním oscilátoru RSI-Bars(14). Je třeba vyčkat, kdy trendový indikátor ParabolicSAR se přiblíží k ceně a bude protínat úroveň 102.233. Poté lze očekávat průraz této rezistence cenou s fixací výdělku výše úrovně 102.109.
Doporučujeme nastavit čekající příkaz ke prodeji 15 minut před publikací obou indikátorů. V jakémkoliv případě je třeba držet pozici do 16:00 (SEČ), jelikož v této době se očekává vystoupení Hlavy amerického Fedu Janet Yellen. Ona vystoupí pololetním výkazem o monetární politice , ale ve druhé části zasedání odpoví na otázky, které mohou přinést nebezpečnou volatilitu na trh. V jakémkoliv případě má smysl převést pozici do bezztrátového stavu 15 minut před začátkem vystoupení Hlavy Fedu.

Směrdolů
Оtevření poziceníže 102,233
Cílvýše 102,109
Předběžný stopvýše 102,447

Další vydání (SEČ/UTC + 1): 12:00
Otázky a diskuse:e-mail:s.kamenshikov@ifcmarkets.com, Skype: ifcm_analytics,Facebook
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.