Technická analýza USDJPY : 2014-02-26


Dobrý den, dámy a pánové. Ti, kteří včera otevřeli pozici na japonský jen, podle technické analýzy, nyní se nacházejí v negativní zóně. Na obrázku je zobrazena pozice autora na včerejší obchod. Doporučujeme trpělivě čekat na ukončení korekce, tím spíše, že ParabolicSAR a první rezistence Pivot potvrzují vyložený stop. Abychom Vám pomohli, dnes budeme pokračovat analyzovat měnový pár.
Nás čekají nové prodeje (New Home Sales) nemovitosti ve Spojených státech (16:00, SEČ). Ukazatel se vydává statistickým úřadem Spojených států a charakterizuje růst domů na jednu rodinu v ročním vyjádření. To je přední indikátor ekonomického vývoju, který má multiplikativní vliv na různé sektory ekonomiky: hypotečné úvěry, pojištění, nábytek, elektronika atd. Pokud skutečná hodnota bude nižší než prognóza 406K, budeme očekávat oslabení měny a důvěru investorů.

Cena USD/JPY sformovala model “hlava-ramena”, který byl probit minulý týden – můžeme očekávat značný impuls pro pohyb dolů tím spíše, že týdenní trend je medvědí. Trendový indikátor ParabolicSAR potvrzuje náladu investorů. Týdenní sestupná čára ceny se zesiluje podobnou čárou na grafu oscliátoru RSI-Bars(14). Budeme se připravit na průraz denního trendu dolů. Cíl se určuje výškou modelu “hlava-ramena” a další úrovní systému Fibonacci – 161.8%. Držeme stop na stejné úrovni – 102.614. Dnes se doporučuje nastavit čekající příkaz ke prodeji 15 minut před publikací New Home Sales. Držeme pozici jenom pokud hodnota ukazatele bude nižší než prognoza 406K. Pravděpodobně, že trh klesne na základě očekávání prognózy, jelikož předchozí hodnota makroekonomického indikátoru byla vyšší (414K). Jako obvykle doporučujeme přemísťovat stop podle hodnot trendového indikátoru ParabolicSAR.

Směrdolů
Оtevření poziceníže 102,003
Cílvýše 101,688
Předběžný stopvýše 102,614

Další vydání (SEČ/UTC + 1): 12:00
Otáyzky a diskuse:e-mail:s.kamenshikov@ifcmarkets.com, Skype: ifcm_analytics,Facebook
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.