Technická analýza USDJPY : 2014-02-25


Dobrý den vážení tradeři. Dnes v 16:00 (CET) čekáme na vypuštění klíčového makroekonomického amerického indikátoru - Index spotřebitelské důvěry (CB Consumer Confidence). Tento měsíční ukazatel dává odhad růstu spotřebitelských výdajů a se budová na základě výslechů spotřebitelů na úrovni domácností. Respondenti odhadují dostupnost pracovních síl ve Spojených státech, příznivost podnikatelského klimatu a ekonomických podmínek. Index spotřebitelské důvěry umožnuje určit vnitřní poptávku a ekonimický růst• v dlouhodobé perspektivě. Díky tomuto tento ukazatel zaujímá investorů, kteří vloží prostředky do amerických aktiv. Pokud skutečná hodnota klesne níže prognózy 80.2% budeme očekávat přirozené oslabení americké měny.

Podívejme se na měnový pár USD/JPY. Stal se průraz linie supportu H4 dolů najednou s přechodem signální čáry Pivot. ParabolicSAR také se zvýšil výše než hodnota ceny, což umožnuje předpokládat, že růst ceny je zastaven klesajícím týdenním trendem. Оscilátor RSI-Bars(14), zpracovány ve firmě IFC Markets, zašel do trojúhelníku, což umožnuje usoudit o možném oslabení vzestupného trendu – čekáme na otočení trendu. Je třeba čekat na průraz úrovně supportu 51.908 tohoto indikátoru před učiněním konečného rozhodnutí o obchodování na snížení. Předpokládáme, že to se stane současně s protínáním úrovně 102.154 ceny měnového páru.
Doporučujeme nastavit čekající příkaz ke prodeji 15 minut před publikaci CB Consumer Confidence a držet pozici, pokud skutečná hodnota klesne níže prognózy 80.2%. S největší pravděpodobností trh bude pokračovat reakci na vypuštění zpráv v době asijského obchodního zasedání. Odhadujeme nejblížší cíl podle systému úrovně Fibonacci s korekcí na nejblížší historické minimum. Doporučujeme přemístit pozici do bezztratového stavu sotva cena dosáhne denní linie supportu. Bude rozumně omezit rizika na úrovni 102.626, spíš tato úroven protíná týdenní klesající trendovou linii. Předpokládáme, že úroveň pojistných událostí se bude potvrzovat první rezistencí Pivot, pokud klesající trend bude pokračovat. Po otevření pozice opatrní tradeři budou posouvat stop každé 4 hodiny podle hodnot indikátoru ParabolicSAR.

Směrdolů
Оtevření poziceníže 102,154
Cílvýše 101,910
Předběžný stopvýše 102,626

Další vydání (SEČ/UTC + 1): 12:00
Otázky a diskuse:e-mail:s.kamenshikov@ifcmarkets.com, Skype: ifcm_analytics,Facebook
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.