Technická analýza USDJPY : 2014-02-20


Dobrý den vážení tradeři. Dnes v 14:30 (SEČ) najednou vyjdou dva ukazatele americké ekonomiky - podkladový index spotřebitelských cen (Core CPI) za měsíc a počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti na minulý týden (Unemployment Claims). CPI je dlouhodobějším ukazatelem a proto významnějším pro přední investory - dnes se především zaměříme na jeji dynamiku. Tento indikátor předkládá procentní změnu cen produktů a služeb bez ohledu na těkavé složky – potravin a energií. CPI je klíčovým inflačním indikátorem, který se účtuje Fedem při změně podkladové sazby. Žádostí o podporu v nezaměstnanosti je třeba brát v úvahu jenom pokud Core CPI bude na úrovni prognózy 0,1%. Pak, v případě snížení Unemployment Claims níže 335K, je třeba očekávat posilnění americké měny. V případě, že Core CPI převýší prognózu, předpokládáme, že tento ukazatel je určujícím a budeme také očekávat zvýšení dolaru bez ohledu na statistiku Unemployment Claims.

Podívejme se na technickou situaci pro měnový pár USD/JPY. Vzestupná denní čára supportu a rostoucí RSI(14) umožňují předpokládat, že v krátké době býči se chopí iniciativu. Této údálosti má předcházet průraz rezistence 55,639 pro RSI. Musíme také počkat na sbližování ParabolicSAR k hodnotám ceny. Ostatně, jsou všechny důvody se domnívat, že tyto události vzniknou, když cena překročí úroveň rezistence 102,468. Určujeme nejbližší cíl podle predchozího historického maxima 102,732, které ne nachází mírně níže úrovně Fibonacci 161,8%. Předběžné omezení rizika je možno s ohledem na nejbližší support - v daný moment ten se shoduje s úrovní 101.750.
Doporučujeme rozmístit čekající příkaz k nákupu výše úrovně 102,468 za 15 minut do vypuštění CPI při potvrzení ze strany indikátorů RSI a Parabolic. Příkaz se zachovává jenom v tomto případě, pokud makroekonomický ukazatel převýší predikovanou (předpověděnou) hodnotu 0,1%, či v případě snížení Unemployment Claims níže 335K při stejném CPI. Při otevření pozice je třeba posunovat stop podle hodnot indikátoru ParabolicSAR. Všimněme si, že v jakémkoliv případě je třeba držet příkaz ne více než hodinu a půl, jelikož v 16:00 (SEČ, serverový čas) vyjde Index výrobní aktivity (Philly Fed Manufacturing Index). Za 15 minut do vypuštění tohoto ukazatele konzervativní tradeři převedou pozici do bezztratového stavu či uzavřou ji. Připomeňme, že můžete nastavit čas nuceného zavření pozice pomocí časovače serveru. Také doporučujeme odstranit čekající příkaz, pokud cena překročí nejbližší support bez otevření příkazu. To bude znamenat, že trend se výrazně změnil. Nicméně, považujeme, že tento scénář je nepravděpodobným.

Směrnahoru
Otevření pozicevýše 102,468
Cílníže 102,732
Předběžný stopníže 101,750

Další vydání (SEČ/UTC + 1): 12:00
Otázky a diskuse:e-mail:s.kamenshikov@ifcmarkets.com, Skype: ifcm_analytics,Facebook
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.