Technická analýza USDJPY : 2014-02-13


Dobrý den vážení spekulanti. Nakonec jsme vyšli z vleklého tržně neutrálního stávu. Podle včerejší analýzy je zafixován výnos na pár USD/CAD – 26 pipů. Оtevření pozice – 1.36148, fixace – 1.35892. Dnes je neméně zajímavý den - v 14:30 (SEČ, serverový čas) US Bureau of Statistics zveřejní index základních maloobchodních prodejů (Core retail sales) ve Spojených státech za poslední měsíc. Je to klíčový ukazatel stavu americké ekonomiky, který nezahrnuje volatilitní dopravní složku a proto dává představu o tendenci trhu spotřeby. Plánovaná změna maloobchodních prodejů činí 0.1% - o 0.6% níže než v předchozím měsíci. Pokud skutečná hodnota bude nižší než předpověď, budeme očekávat oslabení americké měny.

Podle našeho názoru jsou jednoznačné podmínky pro obchodování japonském jenem. Dnes cena překročila býčí trendovou čáru současně s první úrovní rezistence Pivot. Je to důležitý signál o pravděpodobné změně směru. Oscilátor RSI(14) provedl “korektní obrácení” s návratem ze zadní strany k čáře supportu. Budeme očekávat průraz úrovně 37.218. ParabolicSAR potvrzuje změnu směru tendence, což je výše než cena. Doporučujeme nastavit čekající příkaz na průraz supportu 101.972 za 15 minut do publikace Core retail sales. Pokud hodnota makroekonomického indikátoru klesne nižší než předpovědní hodnota 0.1%, je třeba opustit a upevnit pozici. Nejbližší cíl se určuje systémem Fibonacci a se upřesňuje v souladu s historickým minimem. Rozmístíme Take Profit na úrovni 101.652. Rizika omezují rezistencí 102.633. Je to bezpečná úroveň, což potvrzují první rezistencí Pivot a posledními hodnotami ParabolicSAR. Spolu s tím je třeba posunovat úroveň rizika podle trendového indikátoru každé 4 hodiny. V jakémkoliv případě je třeba držet pozici do publikace zbožně-materiálních zásob (Business Inventories) v 16:00 SEČ.

Směrdolů
Оtevření poziceníže 101.972
Cílvýše 101.652
Předběžný stopvýše 102.633

Další vydání (SEČ/UTC + 1): 12:00
Otázky a diskuse:e-mail:s.kamenshikov@ifcmarkets.com, Skype: ifcm_analytics,Facebook
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.