Technická analýza USDJPY : 2014-02-06


Dobrý den vážení tradeři! Dnes v 14:30 (CET/UTC + 1, serverový čas) vyjdou dva významné makroekonomické indikátory: Obchodní bilance USA za měsíc (Trade Balance) a Žádosti o podporu v nezaměstnanosti (Unemployment Claims) za minulý týden od Ministerstvo práce. Předpověděné hodnoty: -35.8 B (-34.3 B) pro 337K (348 K) pro Obchodní bilance a Žádosti o podporu v nezaměstnanosti příslušně. V závorce jsou uvedeny předchozí hodnoty indikátorů. Pokud záporné saldo bude níže než předpověď, je možno očekávat značné oslabení americké měny. Slabější, ale znatelná reakce trhu následuje pokud předpověděná hodnota žádosti o podporu v nezaměstnanosti bude sníženou. To bude znamenat, že oživení trhu práce v USA jde pomaleji než se očakávalo. Investoři budou opatrnější ve svých hodnoceních. Nepravděpodobně, že očekávání těchto novinek přivede k pohybu trhu za hranice "koridoru", jelikož předpovědi jsou rozpornými pro americkou měnu.

Dnes se podívejme na náš oblíbený japonský jen. Jak vidíme, v medvědí denní tendenci je potenciál - cena nedotkla týdenního supportu. Trendový indikátor ParabolicSAR se pohybuje podél trendové čáry tím s potvrzením směru pohybu. Chování RSI(14) nezahrnuje žádné rozpory, více méně signál oscilátoru se nachází blízko trendové čáry ukazující 5 dotyků - vysoká pravděpodobnost otočení dolů a průrazu lokální rezistence 36.842. Máme všechny důvody spoléhat na krásné uzavření denní tendence. Ale zároveň budeme sledovat fundamentální pohyby a nastavím čekající příkaz na prodej za 15 minut do východu Trade Balance a Unemployment Claims. Budeme držet příkaz jenom pokud alespoň jedna ze skutečných hodnot bude negativní pro americkou měnu ohledně předpovědi. Doporučujeme se orientovat na průraz signální úrovně Pivot, který v daný moment je umístěn na úrovni 101.291. Cíl se určuje první úrovní supportu 100.807 a je potvrzen lokálním minimem. Pojišťovat riziko v této situaci je také velmi výhodné – a ParabolicSAR poslední maximum ukazuje na významnou úroveň 101.749, výše které cena nemusí jít při obecné korekci.

Směrdolů
Otevření poziceníže 101.291
Cílvýše 100.807
Předběžný stop výše 101.749

Další vydání (CET/UTC + 1): 12:00
Otázky a diskuse:e-mail:s.kamenshikov@ifcmarkets.com, Skype: ifcm_analytics,Facebook
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.