Technická analýza USDJPY : 2014-02-04


Dobrý den vážení tradeři. Dnes v 16:00 dle Greenwichu (GMT + 0) vyjde měsíční ukazatel změny objednávek na zboží pro dlouhodobé i krátkodobé použití. To je klíčový indikátor výrobní aktivity USA, který má vysokou prediktivní sílu - Factory Orders m/m zahrnuje dříve vyhlášený ukazatel zboží pro dlouhodobé použití. Nejistota může být spojena jenom s druhým komponentem, který zřídka základní tendence. Před vypuštěním těchto podkladů od Institute of Food Supply U.S., budeme očekávat reakci trhu jako americká měna. Předpověděný ukazatel má klesat do 1.9% oid 1.8% pro předchozí měsíc.

Dnes se podívejme na měnovou páru USD/JPY na H4 grafu. Považujeme, že struktura cenového pohybu ukazuje medvědí náladu investorů. Z tohoto hlediska proveďme následující argumenty:

1. Vidíme, že 23. ledna cena prorazila týdenní čáru supportu vzestupného trendu, který trval víc než dva měsíce. V daný moment kurz se nachází v rozmezích klesajícího H4 a denního trendu – jistý signál k prodejům; 2. Předbíhající oscilátor RSI(14) opakuje kvalitní strukturu pohybu ceny – padání uvnitř H4 a denního trendu; 3. Trendový indikátor ParabolicSAR je umístěn výše než cena a potvrzuje H4 trendovou čáru; 4. Cena přešla signální čáru Pivot shora dolů a se upevnila níže něho.

Všechny výše uvedené argumenty umožňují předpokládat, že nejpravděpodobnějším scénářem je klesání ceny USD/JPY na očekávání publikace Factory Orders m/m, a také je možno po publikaci ukazatele. Doporučujeme nastavit čekající příkaz na prodej níže než nejblížší minimum na úrovni 100.731. První cíl se určuje systémem úrovně Fibonacci a potvrzuje se prvním supportem Pivot - 100.373. Doporučuje se držet pozici jenom do publikace Factory Orders m/m. Za 15 minut do novinek je třeba přejít na bezztrátový stav a pokračovat držet pozici jenom pokud indikátor nebude výše než očekávaná hodnota -1.9%. Je třeba upozornit na signál RSI(14) - jistý pohyb ceny dolů je možno jenom do dosahování úrovně supportu (21%) tímto indikátorem. Nejpořádnějším a nejtrpělivějším investorům doporučujeme přemísťovat stop každé 4 hodiny hned po parabole. Ostatní mohou omezit rizika na úrovni 101.394. Je to nejblížší minimum, které se potvrzuje signální úrovní Pivot.

Směrdolů
Otevření poziceníže 100.731
Cílvýše 100.373
Předběžný stop výše 101.394

Další vydání (GMT + 0, Greenwich): 11:00
Otázky a diskuse :e-mail:s.kamenshikov@ifcmarkets.com, Skype: ifcm_analytics,Facebook
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.