Technická analýza USDJPY : 2014-02-03


Dobrý den vážení tradeři. Dnes v 15:00 dle Greenwichu (GMT + 0) vyjdou podklady Institute of the U.S. food supply na index výrobní aktivity. Bude zveřejněn ukazatel měsíčních průzkumů manažerů o nákupech v průmyslovém sektoru 400 firem v 20 odvětvích průmyslu 50 států. Index ISM Manufacturing PMI umožňuje očenit růst zaměstnanosti, úrovně cen a vnitřní zásoby výrobců. Dnes se očekávají zvýšení indikátoru z hodnoty 56.2 do 57.0. Takovým způsobem můžeme spoléhat na předběžné zesílení dolaru v předvečer publikace novinek a také po publikaci, v případě, že hodnoty nebudou nižšími než očekáváné limity. Připomeneme, že absolutní ukazatel výše 50 ukazuje na růst výrobní aktivity.

Dnes se podívejme na měnovou páru USD/JPY na grafu H4. Považujeme, že struktura cenového pohybu ukazuje pravděpodobnou směnu tendence. Z tohoto hlediska proveďme následující argumenty:

1. Cena se přiblížila k týdenní čáře supportu, která je statisticky nejvýznamnější - 7 dotyků během existence trendu; 2. Předbíhající oscilátor RSI(14) vstoupil do zóny konsolidace – pohyb do strany zóny oversoldu byl zastaven. Jakmile bude proražena denní čára rezistence, je třeba očekávat růst ceny a otevřít pozici; 3. Cena přešla signální čáru Pivot na předposlední svíčce – předběžný příznak změny náladu investorů; Považujeme, že trendový indikátor ParabolicSAR klesne níže ceny, jakmile bude porušen H4 trend – signál se pohybuje podél čáry supportu této tendence. Tato událost nastane při pronikání nejbližší úrovně rezistence.

Všechny výše uvedené argumenty umožňují předpokládat, že nejpravděpodobnějším scénářem je růst ceny USD/JPY na očekávání publikace ISM Manufacturing PMI, a také je možno po publikace ukazatele. Doporučujeme nastavit čekající příkaz na nákup výše nejbližšího maxima na úrovni 102.416. První cíl se určuje systémem úrovně Fibonacci - 102.684. Doporučuje se držet pozici jenom do publikace Manufacturing PMI. Za patnáct minut do novinek je třeba přejít na break-even stav a pokračovat držet pozici jenom pokud Manufacturing PMI nebude níže očekávané hodnoty 57.0. Nejpořádnějším a nejtrpělivějším investorům se doporučuje přemísťovat stop každé 4 hodiny hned po parabole. Ostatní mohou omezit rizika na úrovni 101.954 – nejbližší minimum nablízku týdenní čáry supportu.

Směrnahoru
Otevření pozicevýše 102.416
Cílníže 102.684
Předběžný stop níže 101.954

Další vydání (GMT + 0, Greenwich): 11:00
Otázky a diskuse:e-mail:s.kamenshikov@ifcmarkets.com, Skype: ifcm_analytics,Facebook
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.