Technická analýza USDCHF : 2015-04-21


Připravujeme se k případnému výstupu z trojúhelníku

Podívejme se na měnový pár US dolar — švýcarský frank (USDCHF) na denním grafu. . Podle našeho názoru, existují předpoklady pro posílení franku vůci dolaru. Na pozadí zvýšeného rizika ve věci případného odchodu Řecka z EU, švýcarská měna je vnímana investory jako obranné aktivum. V úterý kurz eurofranku (EURCHF) se přiblížil k tříměsíčnímu minimu. Připomeňme si, že 24. dubna v Lotyšsku se bude konat setkání ministrů financí EU, na kterém se bude projednávat další finanční pomoc Řecku s účelem zabránit jeho defolt. To může vést k odchodu této země z eurozóny (Grexit). Teoreticky, je šance se tomu vyhnout, jelikož ted' Řecko nepotřebuje obrovské množství peněz — asi 2 miliardy euro. Pokud bude pomoc poskytnuta, nevylučujeme posilování eura a švýcarského franku. Příští zasedání Euroskupiny se bude konat 11. května, když Řecko bude muset Mezinárodnímu měnovému fondu zaplatit 750 mln eur. Předtím, 8. května ve Švýcarsku bude zveřejněna inflace za duben. Nevylučujeme, že to může výrazně ovlivnit kurz švýcarského franku. Nicméně, to je budoucnost.

USDCHF

Na denním timeframe graf USDCHF:D1 je stále ve fázi konsolidace a tvořil obrazec technické analýzy trojúhelník. Ten se v současné době snížuje a přiblížil se k dvouměsíčnímu minimu. Indikátor Parabolic tvořil signál k prodeji. RSI graf je také v trojúhelníku. Ten klesl pod úrovní 50, ale ještě nedosáhl zóny přeprodanosti. Nevylučujeme pokračování medvědího impulsu v případě výstupu švýcarského franku z trojúhelníku směrem dolů, průrazu dolní linie indikátoru Donchian, dvousetdenního klouzavého průměru a fraktální úrovně 0,9478. Může být tam umístěn čekající příkaz k prodeji. Předběžná fixace rizika je možná na úrovni zformovaného signálu Donchian a posledního horního fraktálu. Po otevření čekajícího příkazu pohybujeme stop vzápětí za signály Parabolic a Donchian (pokud se objeví) kadžý den na další fraktální maximum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch. V případě, pokud cena překoná úroveň stopu, bez dotyku příkazu, doporučujeme pozici odstranit: na trhu probíhají vnitřní změny, které nebyly vzáty v úvahu.

PoziceProdej
Sell stoppod 0,9478
Stop lossnad 0,9836
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.