Technická analýza USDCHF : 2015-03-19


Obnovení pozice franku po odrazu

Včera dle výsledků pravidelného zasedání Fedu USA se konalo vystoupení jeho hlavy Janet Yellen, na kterém byly vyjádřeny obavy zhoršení US ekonomiky. Účastníci trhu se rozhodli, že to znamená možný převod zvýšení diskontní sazby na dobu vzdálenou. Dříve oni byli přesvědčeni, že k tomu dojde v červenci. Zatím co většina investorů spoléhali na zvýšení sazby do 1,1%. Vcelku nesoulad reálných prohlášení Fedu s očekáváními trhu způsobil maximální denní zhroucení kurzu US dolaru (během půl roku). V současné době pozorujeme opačný pohyb směrovaný na jeho posilení, ale zatím ho posuzujeme jako opravu. Dnes ve Spojených státech významné makroekonomické údaje nebudou. Teoreticky, spoléháním na pokračování oslabení dolaru, lze otevřít pozici na jakýkoliv měnový pár. Nicméně, navrhujeme zvážit švýcarský frank. Dnes ráno se konalo zasedání Švýcarské národní banky.Ta držela aktuální úroveň sazeb, ale projevila svou ochotu k měnovým intervencím v případě nadměrného posilování švýcarského franku. Zároveň s tím doporučujeme použit poměrně blízkou úroveň stop lossu jelikož je riziko intervencí.

USD/CHF

Na H4 timeframe graf USD/CHF:Н4 dlouho prokázal silný vzestupný trend. Nyní je ten silně směrem dolů do svého 200denního klouzavého průměru opravena a právě tu prokázal neméně silný odraz. Proužky indikátoru Donchian Channel se silně rozšířily, což potvrzuje zvýšení volatility. Indikátor RSI upadnul do oblasti přeprodanosti, ale rychlé vyšel z ní. Přitom ten zůstane pod úrovní 50. Nevylučujeme další růst sestupného impulsu po dokončení odrazu směrem nahoru a udržení úrovně rezistence na úrovni posledního tvořeného signálu Parabolic 1,0015. Předběžná fixace rizika je možná na úrovni dolní linie Donchian Channel, která v současné době může působit jako druhá linie rezistence – úroveň 1,0089. Po otevření čekajícího příkazu stop posunujeme vzápětí za signály Donchian Channel a Parabolic každé 4 hodiny na další fraktální maximum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch. V případě, pokud cena překoná úroveň stopu, bez dotyku příkazu, deoporučujeme pozici odstranit: na trhu probíhají vnitřní změny, které nebyly vzáty v úvahu.

PoziceProdej
Sell limitpod 1,0015
Stop lossnad 1,0089
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.